Difenbachie, oblíbená pokojová rostlina, která vyžaduje specifickou péči

Difenbachie je rostlina, jejíž název poměrně těžko vyslovíte. Jedná se o rostlinu z  čeledi áronovité. Pokud vám ani toto příliš neříká, podívejte se na ni a budete vědět, o jaké rostlině je řeč. Jistě ji velmi dobře znáte. A s námi se podíváte jak na důvody proč ji pěstovat, tak i na rady, jak na to.

Pozor, pokud máte děti

To první, co je třeba vědět, to je fakt, že diefenbachie může být za určitých okolností toxická. Pokud dojde ke kontaktu, může uškodit. Jestliže tedy máte doma psy, kočky, nebo třeba děti, zvažte její pěstování, nebo alespoň zvolte takové místo, kam nemají přístup.

Nádherně vypadá i voní

Pokud obavy nemáte, bude se diefenbachie hodit i do vašeho bytu nebo domu. Jak proto, že nádherně voní, tak i proto, že má poměrně specifický květ. Ten může mnohým jasně připomínat květy lilie, což už je samo o sobě důvodem, proč ji doma pěstovat – je hezká a je zajímavá.

Existuje v několika odrůdách

Rostlina s názvem diefenbachie má výhodu také v tom, že existuje hned v několika variantách. Tím chceme říci, že si lze vybrat takovou, která vám bude vyhovovat. Hlavně potom pokud jde o její velikost. Některé jsou spíše nižší, jiné větší. Správnou odrůdu volte i podle toho, kam ji chcete umístit. Mezi ty menší, které jsou u nás známější, patří třeba odrůdy jako Camille, Compacta, Exotica nebo Delilah.

Není náročná na světlo

Jsou rostliny, které potřebují mnoho světla. Tato mezi ně naštěstí nepatří. Slunečního světla nepotřebuje moc a tak se dá pěstovat na polo stinném místě, ale i klidně i ve stínu. Tím zároveň neříkáme, že jí slunce škodí. Pokud ho na něm budete pěstovat, není to absolutně žádným problémem. Co ale nemá ráda, to je přímé sluneční světlo, hlavně kolem poledne. Pozor dejte také na silnější vítr, který jí taktéž nedělá příliš dobře.

Ani zalévání není složité

Zvolit místo pro pěstování je tedy celkem jednoduché. A jak je to se zaléváním? Ani tady nehledejte žádné složitosti. Diefenbachie by se měla zalévat takzvaně vždy, když je potřeba. A co tím chceme říci? Že pokud začne zemina vysychat, nastala ta pravá chvíle na to, dopřát jí zálivku. Pochopitelně v létě bude intenzita a množství vzhledem k teplotám častější, v zimě zálivku omezujete.

Hnojivo stačí univerzální

Aby se jí dobře dařilo, bude nutné i hnojit. Co v takovém případě? Dobře poslouží všechna univerzální hnojiva. Buď ta domácí přírodní, nebo ta, která koupíte v obchodech. Při použití postupujte podle návodu, který by měl zohledňovat jak velikost rostliny, tak i velikost květináče.

S hnojivem se to navíc nemusí nijak přehánět, pokud máte na květinu vhodnou zeminu. Je lepší základní zeminu smíchat s rašelinou a také trochou písku. Tak se vám povede vytvořit ty nejlepší možné podmínky pro pěstování.

Fotografie: Freepik

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]