Dokonale bílé a čisté oblečení již nebude jen zbožným přáním

Bílé oblečení je především na jaře a v létě jedním z nejoblíbenějších. Problémem ale je, že je náchylné na vznik skvrn a praním obecně bílá barva postupně ztrácí svou zářivost, stává se pomalu ale jistě spíše šedou. Náchylné na zašednutí je také spodní prádlo, zejména podprsenky. Vzhledem k tomu, že jsou ale často vyrobeny z jemných vláken či krajky, nemělo by se na ně používat bělidlo. Dnes pro vás proto máme jednoduchý tip, jak vašemu bílému spodnímu prádlu navrátit jeho bělost i bez použití bělidla.

Bělení pomocí jedlé sody

O skvělých čisticích vlastnostech jedlé sody bylo napsáno již mnoho. Kromě čistění je skvělým pomocníkem také při praní, lze ji přidat nejen do pračky, ale také s ní navrátit bělost vašim podprsenkám. Jak na to? Připravte si tři lžíce jedlé sody, jednu lžíci prášku na praní a dvě lžíce soli.

Všechny tyto ingredience nasypte do lavoru s teplou vodou a počkejte, dokud se ve vodě důkladně nerozpustí. Následně do lavoru vložte podprsenku a nechte ji namočenou přibližně po dobu patnácti až třiceti minut. Poté podprsenku z lavoru vyjměte a propláchněte v čisté vlažné vodě. Budete překvapeni, jak bude vaše podprsenka opět zářit novotou. Stejnou metodu můžete samozřejmě použít nejen na spodní prádlo, ale také na choulostivá bílá trička, halenky či šaty.

Bělení pomocí amoniaku a peroxidu vodíku

Kromě jedlé sody můžete bělost vašemu prádlu navrátit také dalšími účinnými prostředky, které si kromě zašednutí poradí velmi dobře také se zažloutlými skvrnami od potu. Na tento způsob praní budete potřebovat šest lžic jedlé sody, dvě lžíce peroxidu vodíku a dvě lžíce amoniaku.

Vše opět rozpusťte a rozmíchejte v lavoru s teplou vodou a následně do roztoku ponořte vaše bílé prádlo. Nechte působit po dobu přibližně tří hodin. Po uplynutí této doby prádlo promněte rukama a propláchněte v čisté vodě. Nebudete věřit svým očím.

Další rady, jak se starat o bílé spodní prádlo

Kromě uvedených možností praní je samozřejmě vhodné, abyste se o bílé spodní prádlo starali i jinak, například ho nenosili pod tmavé oblečení, které může pouštět. Při používání deodorantů a antiperspirantů vždy počkejte, než přípravek zaschne, a teprve poté se oblékněte. Před občasným praním v pračce dávejte přednost častějšímu praní v ruce. Na praní nepoužívejte příliš horkou vodu, ta může sama o sobě způsobit zašednutí.

Fotografie: Pixabay, Freepik

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]