Erotické pomůcky? Jsou tabu?

Probírat sexuální hrátky na veřejnosti se sice stále nesluší, na druhou stranu takové erotické pomůcky už nejsou tabu, jakým byly v minulosti. Naopak jejich probírání nebo sdílení zkušeností mnozí oceňují (především ti, kteří chtějí okořenit svůj intimní život, ale nemají s nimi ještě žádné zkušenosti). Navíc i odborníci se shodují na tom, že mohou být jenom ku prospěchu, pokud se používají k tomu, k čemu jsou určené. 

Erotické pomůcky jsou široká kategorie

Kdybychom chtěli vyjmenovat všechny erotické pomůcky, které na trhu jsou, pravděpodobně bychom tady byli dlouho do noci. Nabídka se vlivem stále se zvyšující poptávky jenom rozšiřuje, což by nám nemělo vadit. Přece jenom nejlepší erotické pomůcky mohou značně oživit náš sexuální život. 

Ať už plánujete navštívit nejlepší sexshopy proto, že chcete okořenit své intimní chvíle s partnerkou nebo partnerem, nebo se má jednat o vtipný dárek někomu blízkému, pojďme si prozradit důvody, proč je poté zařadit do sexuálního života. Tento méně tradiční a možná až choulostivý dárek se musí před druhým často obhájit, tak ať máte v rukávu více es než je to, že se sexuální požitek znásobí. 

Méně stresu

V současné době bojujeme s přemírou stresu. Ten se na nás valí ze všech stran. Toužíme být v práci produktivnější, ale práce stále neubývá. Do toho blízký člověk začal pít, protože o své zaměstnání přišel. Nebo se stalo něco jiného, co jenom „přililo do vínku”. Jelikož je stres zdraví škodlivým jevem, měli bychom vědět, jak s ním zatočit. A podle odborníků to mohou být právě erotické hračky, které nahromaděné napětí vyženou z těla pryč.

Není tajemstvím, že orgasmus jako chemický proces má pozitivní vliv na to, jak se máme. Během něj se produkují hormony, které známe také jako hormony štěstí a lásky. Pokud dojde k jejich pravidelnému vyplavování, sníží se tím automaticky hladina stresu v těle. 

Někdy je však těžké docílit požadovaného orgasmu. S erotickými pomůckami se to však podaří často snáz, než by člověk čekal.

Podpora toho, co máte rádi

Na erotické pomůcky nedají dopustit jedinci, kteří zrovna nejsou v žádném romantickém vztahu, přesto touží po uspokojení. S drobnými pomocníky lze i svépomocí dosáhnout požadovaného orgasmu, dokonce to jde mnohdy snáz, než když se v posteli nachází dva. 

Člověk totiž sám nejlépe ví, co mu dělá dobře a co je jeho pomyslným spouštěčem. A když má člověk důvěru ve své tělo a dokáže říct, po čem se mu podlamují kolena, erotické pomůcky jsou prostředkem k rychlejšímu dosažení požadovaného. 

Zkvalitnění spánku

Jak již bylo zmíněno, erotické pomůcky dneska už nejsou tabu. A to ani mezi odborníky, kteří se nebojí řadu známých i méně známých hraček naordinovat stejně jako se předepisují léky na bolest. Zjistilo se totiž, že jelikož pomáhají k bezproblémovému a velice spokojenému sexuálnímu životu, podílí se také jistou měrou na kvalitním spánku, který je pro člověka nadmíru důležitý.

Lékaři se shodují na tom, že sex a masturbace jako taková mohou pomoct s neklidem i nespavostí. A pokud se ke zmiňovaným aktivitám potřebují sexuální pomůcky, pak mají i od doktorů zelenou.

Celková spokojenost je nadevše

Zejména po několika letech ve vztahu se ztrácí ona jiskra, která byla na samotném počátku, když se dva, ještě vášnivě zamilovaní, potkali a následně dali dohromady. Nikde se však nepíše, že po jejím vyhasnutí by se dva lidé museli rozejít, když jim je spolu dobře, ale po sexuální stránce jim to zrovna neklape. Pomocnou ruku podávají právě erotické hračky, které jsou, jinými slovy, zdrojem oboustranné spokojenosti ve vztahu. 

Díky nim se vybočuje ze stereotypu, který zničil milostnou stránku vztahu. A dalo by se říct, že díky tomu zvyšují pravděpodobnost, že spolu dva zůstanou déle (a možná k sobě budou ještě trochu víc upřímnější, než doposud).