Utajovaná metoda zálivky rajčat, díky které se jim nemoci vyhnou obloukem

Fotografie: Depositphotos

Jestliže jste se někdy snažili pěstovat rajčata, ale stále jste měli problémy s jejich správným růstem, možná jste je špatně zalévali. Vyzkoušejte proto tento trik, který může pomoci.

Většina lidí se snaží si vypěstovat vlastní zeleninu a ovoce, protože pak nemusí v obchodě utrácet další peníze za to, že si koupí to, co si mohou sami vypěstovat. Dalším důvodem, proč si lidé doma pěstují potraviny je to, že, když si jej sami vypěstují, chutná mnohem lépe, než to kupované a moc dobře vědí, čím rostliny zalévali, hnojili a jak se o ně starali. Při pěstování rajčat ale dělá mnoho lidí stále chyby a zalévání patří mezi tyto chyby.

Rajčata můžete pěstovat i na balkoně

Ať už vlastníte zahrádku, skleník nebo pouze balkon, vždy máte možnost si vypěstovat rajčata i na takových místech. Pokud si budete rostliny vysazovat na balkoně, nezapomeňte vybírat semínka rajčat, která jsou určená pro pěstování na balkoně. Při předpěstování pravděpodobně neuděláte příliš chyb, ale jakmile rajčata vysadíte ven nebo do květináčů / truhlíků, můžete je začít například špatně zalévat.

Většina lidí moc dobře ví, že rajčata jsou velmi citlivá a náchylná na různá onemocnění. Plísně, choroby, hniloba květů a mnoho dalších faktorů poté mohou za to, že rajčata nepřežijí. Například plíseň je velmi často způsobená tím, že lidé rajčata přelívají a přebytečná voda poté nemá kam odtékat. Pokud byste se rádi podobným chybám vyvarovali, vyzkoušejte udělat okolo rajčat speciální opatření, díky kterým budou rajčata chráněná.

Pravidelná zálivka rajčat

Jakmile budete pěstovat rajčata, měli byste pamatovat na to, že je potřeba je pravidelně zalévat. Rajčata milují slunné stanoviště a pravidelnou zálivku. Pokud máte čas, klidně je zalévejte ráno i večer, ale nikdy je nezalévejte v momentě, kdy je odpoledne a jsou horké letní dny. Tímto způsobem by se mohla rajčata spálit nebo jinak poškodit.

Fotografie: Pixabay

Speciální způsob zalévání

Až budete mít venku vysazená rajčata, udělejte si mezi nimi malé rýhy, které budou sloužit jako kanálek na vodu. Všechny rýhy zakryjte obyčejnou průhlednou fólií. Pokuste se vybírat spíše pevnou fólii a určitě nepoužívejte obyčejné igelitové sáčky. Pod fólii dejte hadici a do rýh můžete pustit vodu. Díky tomuto způsobu zalévání budete mít jistotu, že se rajčata nenakazí, a přitom zalijete všechny rostliny.

Zdroj: Cpykami

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]