Nejlepší postup pro pěstování tlustic. Vyzkoušejte ověřené postupy, díky kterým budou krásně zelené a dokonce rozkvetou

Fotografie: Freepik

Sukulenty jsou oblíbené stálezelené rostlinky, které svojí oblibou konkurují populárním kaktusům. Jedním z nejoblíbenějších druhů sukulentů v našich domácnostech je tlustice. Jde o rostlinu s masitými oválnými listy a silnými dřevnatými stonky, které připomínají drobné kmeny stromů.

Existuje přibližně 300 druhů této rostliny, mezi kterými si vybere opravdu každý. Stejně jednoduché jako samotná péče o tlustici je také její množení, takže se nemusíte omezovat pouze na jeden exemplář. Přečtěte si, jak se o svoji rostlinu starat, aby vám dělala radost po co nejdelší dobu.

Ideální rostlina pro začátečníky: zásadní je množství zálivky

Mnoho lidí věří, že přítomnost tlustic v domácnostech a kancelářích přináší štěstí. Při péči o ně ale na štěstí spoléhat nemusíte. Péče o tyto rostlinky je snadná. Nejdůležitějšími faktory, které je třeba při pěstování tlustic vzít v úvahu, jsou voda, světlo, teplota a hnojivo.

Zálivka je ovšem zásadní. Pokud budete svoji tlustici zalévat příliš málo, vyschne. Pokud ji budete přelévat, uhnijí jí kořeny. Řiďte se suchostí půdy: zalévejte vždy až tehdy, kdy bude zemina v květináči naprosto suchá.

Obvykle rostlina vyžaduje více vody během vegetačního období (jaro, léto), a nižší množství zálivky během podzimu a zimy. Pokud vaše rostlinka ztrácí listy nebo se na nich objevují skvrny, je to nejčastěji způsobeno právě nedostatečnou zálivkou.

Tlustice potřebuje také dostatek světla a tepla

Dalším důležitým aspektem péče o tlustici je to, kolik slunce dostávají. Aby mohla správně růst, potřebuje dostatek přímého slunce, pozor však na letní horka a spálení listů, stejně tak se vyvarujte teplot nižších než 10 °C, nemiluje ani větrná stanoviště s průvanem.

Rostlinám se nejlépe daří v denních teplotách mezi 18 a 24 °C, zvládnou ale i nižší a vyšší teploty, jen nebudou tolik růst a prosperovat. Pro správnou péči hnojte svou tlustici přibližně jednou za šest měsíců hnojivem pro sukulentní rostliny.

Použijte vyvážené, ve vodě rozpustné hnojivo. Důležité je mít na paměti, že byste měli nejprve zalít vodou a až poté zalévat vodou s hnojivem. Nikdy nehnojte rostlinu, když je její zemina suchá, protože by se tak mohly poškodit kořeny.

Jak vidíte, péče o tlustici je poměrně jednoduchá a při dobré péči se vám odvděčí každoročními přírůstky.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]