Zbavte se holubího vrkání za oknem jednou provždy. Řešení za pár kaček se o vše postará

Fotografie: Depositphotos

Kdo by nebyl nešťastný z holubů, kteří posedávají na balkoně nebo okenním parapetu a zanechávají tam po sobě nevzhledné stopy. Zkuste tyto triky a už k vám létat nebudou.

Jestliže žijete ve městě, možná vás trápí problém s holuby. Přilétají na váš balkon nebo parapet a zanechávají tam po sobě nepříjemné stopy. Pokud nejste jejich milovníkem a rádi byste, aby se vašemu prostoru vyhýbali, existuje několik věcí, které můžete vyzkoušet. A nebojte, nejde o otrávené návnady ani o střílení těchto opeřenců. Zbavíte se jich elegantně, prostě jim svůj balkon znepříjemníte tak, že se mu zdaleka vyhnou.

Mohou přenášet choroby i nepříjemné parazity

Přemnožení holubi ve městech mohou někdy jejich obyvatele doslova terorizovat. I když náhodný kolemjdoucí nebo turista může holubí scenérii obdivovat, majitelé blízkých obydlí už v podobně harmonickém rozpoložení být nemusí. A nejde jen o to, že holubi dokážou svými výkaly poměrně rychle likvidovat fasády domů. Jejich neustálé vrkání může být pro citlivější jedince také velmi nepříjemné.

A to nemluvíme o přenášení infekčních chorob, jako je salmonelóza, toxoplazmóza nebo ptačí chřipka. Holubi také mohou přenášet nepříjemná parazitární onemocnění, jako jsou vši nebo svrab. V jejich peří se mohou držet klíšťata a v konečném důsledku se tak můžeme nakazit i lymeskou boreliózou nebo encefalitidou. Je tedy vhodné se od holubů držet v bezpečné vzdálenosti.

Ukliďte balkon a vyrobte si postřik

V první řadě je třeba si uvědomit, že holubi létají vyhledávat potravu. Vyberou si tedy spíše balkon, který slouží jako skladiště, než balkon, na němž není nic, co by mohli prozkoumávat. Snažte se tedy na svém balkoně udržovat pořádek a nenechávejte na něm žádné zbytky jídel, které holuby spolehlivě přilákají.

Fotografie: Freepik

Věc, kterou pak můžeme v boji s holuby využít, je jejich citlivý čich. Holubi stejně jako lidé nemají v oblibě některé pachy a vůně. Můžete si tak připravit naprosto neškodný domácí postřik z obyčejného kuchyňského octa. Ocet zřeďte půl na půl s vodou a nalijte do rozprašovače. Roztok pak nastříkejte na zábradlí a parapety a další balkonové vybavení.

Vůně, které holuby odeženou

Postřik se musí provádět opakovaně, a to obzvlášť po dešti nebo za větrného počasí. Můžete do něj nasypat i prášek z chilli papričky, tím zvýšíte intenzitu vůně, a tedy i účinnost. Holubům se na takto ošetřené zábradlí opravdu nebude chtít sedat. Použít můžete i jiné aromatické produkty, které holubi nesnáší.

Jedním z nich je naftalen, který se používá proti šatním molům. Jeho odér je opravdu silný, a tak ho možná nebudete chtít použít v blízkosti oken. Může však dobře fungovat na půdách nebo jiných místech, kde vám naftalinový zápach nebude vadit. Na balkon můžete umístit také osvěžovače vzduch do auta. Je potřeba jich však rozmístit několik. Jeden by při proudění vzduchu nepokryl celou plochu balkonu.

Fotografie: Freepik

Pokud vás nezaujala ani jedna možnost nebo nemáte rádi octovou vůni, pořiďte si deodorant. Pánská hodně kořeněná vůně holubům také nebude vonět. Deodorant nastříkejte na parapety a zábradlí balkonu. Počítejte s tím, že i tento postřik budete muset častěji opakovat, proto se octová varianta jeví jako nejlevnější a nejsnadnější řešení, jak holuby ze svého balkonu vyhnat.

Zdroj: Ezoteriker

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]