Kuchyně, ale i koupelna jsou často místem, kde se objevují usazeniny na baterii. A na jejich vyčištění potřebujeme nemalé úsilí a také poměrně velké množství času. Kromě nečistot je totiž často hyzdí i vodní kámen, především v případě, že baterie zcela netěsní a při používání z ní uniká voda. To je i případ muže v našem videu, který ale zároveň přišel s velmi jednoduchým a originálním řešením, jak baterii rychle a snadno vyčistit.
Zkuste to i vy a uvidíte. Nebudete potřebovat žádné drahé čisticí prostředky, ani čištěním nestrávíte váš cenný čas. Se vším si poradí obyčejný ocet.
Proč ocet?
Tuto světle žlutou, nepříliš vábně vonící, tekutinu, používáme především na dochucování salátů či při zavařování. To je ale škoda, neboť ocet má mnohem všestrannější použití. Je totiž skvělým univerzálním čisticím prostředkem, navíc zcela bezpečným a ekologickým. Ocet je vyhlášený především svými skvělými schopnostmi odstranit vodní kámen a další usazeniny. Je tak výborným pomocníkem na jejich odstranění nejen z kuchyňských a koupelnových baterií, ale také z rychlovarné konvice, kávovaru, pračky či obkladů. V neposlední řadě ocet oceníte také při leštění oken či při snaze odstranit nepříjemný zápach, například z ledničky či kuchyňských skříněk.
Jak na to?
Stačí baterii a její okolí obalit na dobu jedné hodiny do hadru, například starého bavlněného trička, který jste předtím důkladně namočili do octu. Poté, co baterii a její okolí takto obalíte, ještě jednou vše polijte trochou octa, aby se dostal do všech míst, poté hadr k baterii důkladně přitlačte. Takto nechte působit přibližně po dobu jedné hodiny. Po jejím uplynutí hadr z baterie odstraňte a za pomoci drsnější houbičky, například na mytí nádobí, z povrchu baterie pomocí tření jednoduše odstraňte nečistoty a usazeniny. Poté vše opláchněte čistou vodou a vaše baterie bude zářit jako právě koupená. Je vhodné, aby předtím, než baterií do hadru namočeného v octu obalíte, jste ji důkladně osušili.