Zbavte se zápachu z domácích spotřebičů snadno a rychle. Je to jednodušší, než se může zdát

Fotografie: Depositphotos

Postupem času se každý spotřebič v domácnosti opotřebuje a následkem ukládání nečistot dojde také k tomu, že nepříjemně zapáchá. Jak si s tímto problémem poradit, aby z našeho domova vyzařovala čistota.

K čistému domovu neodmyslitelně patří také příjemná vůně. Jedině díky ní docílíme příjemné atmosféry a návštěvy se u nás budou cítit příjemně a budou se k nám chtít vracet. Bohužel, někdy i přes dostatečnou hygienu a častý úklid dojde k tomu, že se v naší domácnosti vyskytuje nepříjemný zápach. Nejčastěji k tomu dochází v kuchyni a koupelně. A to hlavně v místech, kde jsou umístěny domácí spotřebiče nebo odpadkové koše. Jak s takovým druhem zápachu bojovat? 

Lednička a myčka jsou nejčastějším zdrojem zápachu v kuchyni

Ke vzniku nepříjemného zápachu velmi často dochází v naší ledničce, a to hlavně z důvodu nesprávného skladování potravin. Prevencí vzniku je tedy skladování zapáchajících potravin ve vzduchotěsných nádobách nebo pytlích. Řadí se sem například ryby a syrové maso. Pečlivě také zkontrolujte datum spotřeby. Při výskytu nepříjemného zápachu vše z ledničky odstraňte a pečlivě ji omyjte. Pro důkladný úklid ledničku odpojte od zdroje a rozmrazte. Jedině tak dosáhnete dokonalé čistoty. 

Fotografie: Depositphotos

Abychom v lednici udrželi příjemnou vůni, můžeme do ní umístit kávová zrna, jedlou sodu nebo polovinu jablka se zapíchanými hřebíčky. Dalším častým zdrojem zápachu v kuchyni je myčka. Ta totiž vyžaduje pravidelné čištění, na které mnoho z nás zapomíná. Nepříjemný zápach je obvykle způsoben hromaděním potravin a mastnoty v komorách myčky. Ke tvorbě zápachu může také dopomoci tvrdá voda. Myčku tedy alespoň jednou měsíčně necháme běžet na nejdelší program s možností nejvyšší teploty.

 

Jak si poradit se zapáchající koupelnou nebo odpadem? 

Ke vzniku nepříjemného zápachu dochází také v naší koupelně. Zápach z pračky je nejen nepříjemný, může se ale také přenášet na oblečení. K jeho vzniku dochází hromaděním plísní a bakterií uvnitř bubnu. S těmi si snadno poradíme použitím bělidla, které smícháme s vodou. Touto směsí potom pečlivě otřeme vnitřek pračky i těsnící gumičky. Takové čištění bychom měli naší pračce dopřát alespoň jednou za čtvrt roku. Nesmíme zapomínat ani na čištění zásobníku na prací prášek a pravidelnou výměnu filtru. 

Fotografie: Unsplash

Zápach se nám ale může linout také z umyvadla. Zde zůstávají zbytky jídla nebo zubní pasty a vlasů. Postupem času dochází k jejich rozkladu, a tím i ke vzniku nepříjemné vůně. Nejlepší prevencí je pravidelné odstraňování nečistot a pravidelné čištění odpadu. Pokud nám již odpad zapáchá, použijeme směs  uhličitanu sodného a soli. Nejprve do dřezu dáme 5 lžic soli, které po 20 minutách opláchneme studenou vodou. Dvě lžíce uhličitanu sodného smícháme s horkou vodou a tuto směs poté nalijeme do odpadu. Opakujeme každý týden.

Zdroj: Goodhousekeeping

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]