Alobal má mnoho využití. Je užitečným pomocníkem při praní, žehlení, mytí nádobí i broušení nůžek

Alobal neboli hliníkovou folii většina z vás používá při pečení, grilování či jako obal na svačinu. Kromě tohoto má i další využití. Výše mluvíme o variantách řekněme standardního využití v kuchyni, ale pravdou je že má hliníková folie i mnohá další. Je například skvělým pomocníkem při praní.

Alobal a praní

Praní je v dnešní moderní době díky různým pračkám a sušičkám mnohem snazší a rychlejší, než tomu bylo dříve. Máme sice na výběr z velkého množství nejrůznějších pracích prostředků, sypkých i tekutých, aviváží, změkčovadel a podobně, ale přesto se vám již určitě stalo, že jste po vyndání prádla z pračky, byli nemile překvapeni. Pokud chcete mít oblečení čisté a zároveň nadýchané, stačí do bubnu pračky před praním přidat malou kuličku z alobalu. Vaše prádlo bude čisté, hebké a jemné na dotek.

Alobal a žehlení

Alobal je neocenitelným  pomocníkem také při žehlení. Stačí pod potah žehlicího prkna vložit alobal a žehlení bude mnohem snazší. Alobal má totiž skvělé výhřevné vlastnosti, a prádlo tak prohřeje i zespod, a žehlení tak bude mnohem snazší a rychlejší. Podobně můžete přidat dvě alobalové kuličky i do vaší sušičky, prádlo rychleji uschne.

Alobal a mytí nádobí

Alobal vám může velmi usnadnit také mytí nádobí, lze si z něj vytvořit účinnou „drátěnku“, která vám pomůže zbavit se připáleného tuku, aniž byste museli mít strach, zda současně s odstraněním nečistoty nedojde také k poškození pánve.

V kuchyni alobal oceníte také v případě, když nemůžete najít trychtýř. Dá se z něj totiž jednoduše vytvořit kornoutek, který můžete použít jako univerzální trychtýř, který je navíc v porovnání s těmi plastovými ohebný, a vy tak můžete snadněji tekutinu nalít i do hůře přístupných otvorů.

Alobal a nůžky

Hliníková folie představuje také jednoduchý způsob, jak nabrousit nůžky. Stačí alobal několikrát přeložit a poté ho za pomoci „tupých“ nůžek stříhat. Po chvíli budou vaše nůžky opět ostré.

Alobal a baterie

Alobal oceníte i u elektrických hraček, hodin a dalších přístrojů v případě, že baterie v pružince, která slouží na její umístění, špatně drží. Za pomoci alobalu lze snadno vytvořit podložku, která baterii zafixuje, a vzhledem k tomu, že je hliník vodič, bude přístroj bez problémů fungovat.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]