Život ve 2 lodních kontejnerech bez hypotéky: Vlastnoručně postavený domov je splněným snem

Fotografie: Depositphotos

Touha po životě uprostřed lesů a bez Damoklova meče v podobě hypotéky nad hlavou přivedla tyto manžele k bydlení v lodním kontejneru.

Hlavní motivací, proč se manželé Jamie a Dave rozhodli pro bydlení v přepravním kontejneru, bylo žít svobodně a bez dluhů. Dave pracuje v kovovýrobě, proto byla podoba jejich domova víceméně jasná. Celý si ho sami navrhli a přestavěli, vyšlo je to na 80 000 dolarů (cca 1 750 000 Kč).

Trnitá cesta k cíli

Psal se rok 2014, když se manželé rozhodli. Na pozemek uprostřed lesů si nechali přivést dva lodní kontejnery, které postavili na sebe jako dvě kostky z lega. V daném okrese se jednalo o první bydlení takového typu, nicméně úředníci manželům vyšli maximálně vstříc, ti tudíž mohli začít s budováním svého snu.

Dave jakožto pracovník v oboru kovovýroby na kontejneru pracoval vlastníma rukama. Svářel spoje, tahal elektriku a upravoval ho do podoby, kterou si s manželkou vysnili. Práce trvala přes 10 měsíců. Bohužel asi v polovině tohoto času Dave utrpěl krvácení do mozku a prognózy lékařů byly zpočátku velmi špatné. Rekonvalescence byla pomalá, ale důvodem, proč ráno vstát z postele, byla pro muže právě stavba domku.

Bydlení na dosah přírody

Kontejner manželů měří 12 metrů na délku, na výšku pak 6 metrů a je usazen na betonovém základu. Jedna polovina horního kontejneru je odříznutá, čímž vznikla příjemná teráska, na kterou mohou manželé vyjít rovnou z ložnice. V prvním patře má dále paní domu své křeslo na čtení. Do patra lze vyjít i po schodech, které jsou ke kontejnerům přivařeny zvenku.

Uvnitř vede do přízemí točité kovové schodiště nacházející se přibližně v polovině „domku”. Napravo od schodů je koupelna se sprchovým koutem, toaletou a umyvadlem. Za ní je pak menší komora sloužící manželům i jako šatna a spižírna. Nalevo od schodiště je otevřený prostor, který z velké části zabírá kuchyně. Jamie zde má všechny potřebné spotřebiče a luxusní granitovou kuchyňskou desku. Její koncová část slouží manželům jako jídelní stůl. V tomto otevřeném prostoru je také pohovka a elektrický krb.

Zdroj: Virali

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]