Zubní pasta vyčistí nejen chrup, ale i záchod. Své místo najde v nádržce

Fotografie: BydlímeÚtulně

V koupelně a obzvláště na toaletě dochází často k velkému výskytu plísní a bakterií. S tímto jednoduchým trikem budete mít toaletu vždy čistou a voňavou.

V dnešní době je na trhu dostupné velké množství speciálních čisticích prostředků, které se účinně zbaví všech nečistot, plísní i bakterií. Nevýhodou těchto přípravků je množství chemických látek, které neprospívají ani vašemu zdraví, ani životnímu prostředí. Vyzkoušejte raději přírodní čisticí přípravky, jež navíc ušetří i vaši peněženku. Díky tomuto jednoduchému triku bude nádržka na vodu dokonale čistá a zbavená bakterií.

Připravte si zubní pastu

I tou nejlevnější mentolovou zubní pastou můžete nahradit drahé speciální čističe toalet. Před tím, než zubní pastu do nádržky na vodu vložíte, je potřeba ji připravit. Nejdříve do zubní pasty vytvořte několik otvorů o velikosti 2–3 mm, kterými se bude moci zubní pasta do vody v nádržce uvolňovat. Otvory opatrně propíchněte špendlíkem nebo ostrým nožem.

Použití zubní pasty v nádržce na vodu

Jakmile máte zubní pastu s otvory připravenou, jednoduše otevřete víko nádržky na vodu. Zastavte přívod vody a spláchněte. Jakmile máte nádržku co nejvíce vyprázdněnou, důkladně nádržku vyčistěte a spusťte vodu. Jakmile se nádržka opět naplní vodou, vložte do ní připravenou zubní pastu. Při každém spláchnutí ucítíte příjemnou mentolovou vůni zubní pasty, která se postupně bude uvolňovat do vody.

toaleta s hřebíčkem
Fotografie: Pixabay

Další způsoby, jak využít zubní pastu

Zubní pasta je dokonalým čisticím přípravkem nejen na vaše zuby. Využít její čisticí vlastnosti můžete například k vyčištění skla na vašich hodinkách či zadního krytu vašeho mobilního telefonu. Pomocí měkkého hadříku nebo starého zubního kartáčku je toto čištění velice jemné a zároveň velmi účinné. Skvělé se zubní pasta hodí také k vyčištění spár mezi dlaždicemi či k odstranění zápachu z vašich rukou při práci se silně aromatickým jídlem.

Pomocí zubní pasty můžete vyčistit také obrazovku televize, monitoru, displeje telefonu nebo sklíčka fotoaparátu. Snadno tak odstraníte vrstvu prachu i další usazené nečistoty. Nezapomeňte k tomuto čištění použít hadřík z mikrovlákna, který nepouští chlupy. Čištění s ním bude mnohem bezpečnější a kvalitnější. Zubní pasta se hodí také pro vyčištění sklíček dioptrických brýlí. Můžete ji využít také namísto dezinfekce k vyčištění řezné rány.

Zdroj: Tudasfaja

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]