Díky jednoduchému postupu už nikdy nebude problém vybělit kuchyňské utěrky

Kuchyňské utěrky používáme během dne mnohokrát, patří k nejpoužívanějšímu domácímu textilu. Nepostradatelné jsou nejen při mytí nádobí a vaření, ale také při uklízení a otírání nejrůznějších věcí, povrchů i našich rukou. To vše je ale důvodem, že se často a rychle zašpiní. Následně je ale ne vždy snadné se veškerých vzniklých skvrn zbavit, mnohé z nich jsou totiž velmi odolné a běžné praní je neodstraní. My vám ale dnes přinášíme jednoduchý trik, jak tyto odolné skvrny odstranit, a vaše utěrky tak budou vždy krásně čisté.

Jak odstranit zašlé a zaprané skvrny

K odstranění veškerých skvrn a navrácení čistoty a bělosti budete potřebovat dvě polévkové lžíce slunečnicového oleje, dvě polévkové lžíce bělidla nebo jedlé sody a půl polévkové lžíce pracího prostředku.

Nejprve si připravte velký hrnec, do kterého dejte vařit vodu. Když se voda začne vařit, hrnec ze sporáku odstavte a následně do něj přidejte výše zmíněné přísady, tedy slunečnicový olej, bělidlo a prací prášek. Vše důkladně promíchejte. Poté do hrnce vložte vaše zašpiněné utěrky, hrnec přiklopte pokličkou a nechte takto utěrky namočené po dobu několika hodin.

Proč utěrky prát v oleji?

Zřejmě vám přijde poněkud zvláštní prát utěrky v oleji, ale opravdu je to tak. Olej má totiž skvělou schopnost vázat na sebe nečistoty. Po několika hodinách utěrky z vody s olejem a dalšími ingrediencemi vyndejte, propláchněte v čisté vodě a následně vyperte na běžný prací cyklus tak, jak jste zvyklí.

Doporučuje se teplota šedesáti stupňů Celsia. Vaše utěrky budou vypadat jako nové.

Tento trik na praní utěrek používaly již naše babičky a dobře věděly proč. Mimo oleje je skvělým pomocníkem při odstraňování skvrn z utěrek také žlučové mýdlo. Stačí jím namočené utěrky namydlit, promnout rukama a následně obvyklým způsobem vyprat v pračce. V případě, že jsou skvrny odolnější, opět je vhodnější nechat žlučové mýdlo působit několik hodin.

Fotografie: Femeide10

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]