Jaké jsou hlavní výhody realizace sauny na míru?

Fotografie: Pixabay

Sauna se jako regenerační a odpočinková místnost, v níž si zlepšujete odolnost organismu, těší stále větší popularitě. Dá se říci, že by neměla chybět v žádném moderním rodinném domě, dokonce ani v bytě. Nejde o zařízení, pro které musíte vymezit samostatnou místnost, dokonce ani není zapotřebí bydlet v nějak zvlášť velké domácnosti. Nejlepší volbou jsou přitom sauny na míru.

Hotová sauna versus řešení na zakázku

Typizované sauny většinou zabírají výrazně více prostoru, navíc nemusí plně vyhovovat interiéru domácností, do nichž se instalují. A to je první důvod, proč si nechat postavit saunu na míru.

Domácí sauna na míru dokonale zohlední parametry místnosti, v níž se má nacházet. Specialisté změří prostor, dají si pozor na případné atypické tvary stěn apod. Kromě toho si můžete nechat zhotovit klidně miniaturní saunu, jež se vám s přehledem vejde do koupelny v bytě, na chodbu, potažmo na jiná místa, kam byste typizované modely neměli šanci umístit.

Možnost zvolit si špičkové materiály a praktické doplňky

Sauna na míru je vždy tvořena tak, že si sami určujete, jaké materiály budou použité. Obecně se doporučuje volit tvrdé a odolné dřeviny, jimž však nevadí vlhkost. Klasikou je osvědčený skandinávský smrk, dále také olše a osika. V rámci realizace sauny na míru si ještě určíte nejrůznější doplňky, a to třeba včetně instalace teploměru, vlhkoměru a dalších praktických pomůcek, díky nimž bude proces saunování maximálně efektivní a pohodlný.

Zvolit lze i osvětlení, typ topidla, respektive přímo druh sauny. V poslední době jsou velmi oblíbené infrasauny. Neohřívá se v nich vzduch, nýbrž přímo lidská pokožka (předměty), takže pobyt v takovéto sauně nemusí být nijak dlouhý při dosažení stejného efektu jako v případě klasické finské sauny.

Určitě není nutné zcela zavrhovat myšlenku na typizovanou saunu. Výroba a montáž sauny na míru je většinou o něco dražší záležitostí, což může být pro některé zájemce limitujícím aspektem. Domácí sauna na míru má ale pro změnu obvykle delší životnost, a to právě díky kvalitním materiálům a precizní realizaci dle představ a požadavků klienta.