Krásné orchideje zvládne vypěstovat každý. Cesta k nim vede přes zalévání

Orchideje jsou považovány za jedny z nejkrásnějších rostlin na světě. Jejich největší předností jsou jejich nádherné pestrobarevné květiny. Není se proto čemu divit, že tyto krásné rostliny touží mít většina lidí také u sebe doma. Problémem je, že v našich domácích podmínkách se jim občas kvést příliš nechce a my marně přemýšlíme, proč. Naštěstí existuje jeden jednoduchý trik, s jehož pomocí vám orchideje krásně pokvetou po celý rok.

Přílišné zalévání orchidejím škodí

Orchideje jako pokojové rostliny, můžeme dnes zakoupit nejen v květinářství, ale také v supermarketech, kde nás lákají svými bohatými květy v nápadných barvách. Vždy je lepší koupit si orchidej v květinářství, kde vám při koupi mohou poskytnout i několik cenných rad.

Chcete-li totiž, abyste se z kvetoucí orchideje mohli těšit dlouhodobě, musíte se o ni dobře starat. Jednou z chyb, které se většina lidí dopouští, je špatné zalévání, většinou je totiž zaléváme příliš a navíc je necháváme ve vodě stát. Orchideje ale žádné velké zalévání nevyžadují, naopak jim spíše škodí.

Jak orchideje správně zalévat?

Nejlepší způsob, jak orchideje správně zalévat, je jednou za sedm až deset dní květináč s orchidejí ponořit do kyblíku s vodou přibližně do dvou třetin výšky květináče a nechat takto přibližně půl hodiny. Následně rostlinu vyjměte a vložte zpět do okrasného krytu květináče.

Pro orchideje je rovněž důležitá i kvalita vody, ideální je zalévání měkkou vodou, pokud máte doma vodu tvrdou, před použitím na zalití orchidejí ji převařte.

Další tipy pro správnou péči

Orchideje vyžadují poměrně velké množství světla, ale zároveň jim vadí přímé slunečné paprsky. Nejvhodnější je jejich umístění na okenních parapetech orientovaných východním či západním směrem.

V neposlední řadě je pro to, aby orchideje kvetly, důležité jejich pravidelné zaštipování. Doporučuje se rostliny zaštipovat pokaždé, když jim odkvete poslední květ, a to v místě třetího pupenu od základu klasu.

Fotografie: Pixabay

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]