Malý mobilní dům si muž postavil svépomocí. Má zde vše co potřebuje

Placení nájemného může být pro mnohé lidi velký problém, který ústí v další problémy. Tento mobilní dům ukazuje, jak vše vyřešit. Zejména u studentů, kteří si ještě nevydělávají tolik, aby si mohli dovolit vlastní bydlení, je tento problém velmi častý. Nájemné se tak pro mnoho studentů stává noční můrou. Jeden student se ovšem rozhodl vzít situaci pevně do svých rukou a postavit si vlastní domek. Budete možná velmi překvapeni, až uvidíte, co se mu nakonec povedlo.

Studentský život, období radostí i starostí

Studentský život je pro mnoho lidí krásným obdobím, při kterém zažíváme spoustu radostí a slastí. Nikdo nás nekontroluje, máme vlastní prostor k realizaci nápadů, každý den poznáváme nové lidi a účastníme se nejrůznějších akcí. Někteří v rámci studentských let najdou i svou celoživotní lásku. Studentský život přináší mnohým také starosti.

Neustále se zvyšující nájmy

Řeč je o bydlení, s čímž souvisí placení nájmu. Ne všem se podaří ubytovat se na vysokoškolských kolejích, kde je nájemné poněkud nízké, s tím ale souvisí omezené soukromí. Hledají tak ubytování na jiných místech. Většinou to dopadá tak, že se skupinka lidí domluví a pronajme si byt či dům, a skládá se na nájemném. To se ale v poslední době neustále zvyšuje.

Pro ty, kteří si takový nájem nemohou dovolit, protože jim to neumožňuje současná životní situace, to může být problém. Jeden student se s tím rozhodl bojovat a začal realizovat svůj nápad, díky kterému nemusí platit nikomu nájemné. Rozhodl se postavit si malý příbytek o rozloze 14 m2.

Díky svému nápadu nemusí platit nájemné

Řeč je o studentu Joelovi, který studoval v americkém Texasu. Protože jeho studium bylo náročně jak studijně, tak i finančně (knihy, doprava, jídlo atd.), nemohl si dovolit platit drahý nájem. Nevzdal to, a rozhodl se postavit si dům vlastníma rukama. Než se pustil do stavby, nastudoval v knihovně řadu stavebních knih. Do stavby vložil všechny své dosavadní úspory, nicméně 15 tisíc dolarů a 1 rok stavby se vyplatil. Nyní má Joel krásný dům, který mu spoustu lidí závidí. Sami se přesvědčte, jak se mu to vše krásně povedlo.

Dřevěná konstrukce jako základ

Vše začalo dřevěnou konstrukcí postavenou na přívěsu. Díky tomu se dům stal obyvatelným, ale přemístitelným. Z vnějšku to možná vypadá, že je dům pěkně malý, ale zdání klame. Jakmile vejdete dovnitř, zjistíte, že se zde ukrývá velký prostor.

Hned vedle vstupních dveří se mu povedlo instalovat malý dřevěný kout na posezení. Dokonce i dekorace se mu povedla, žlutý koberec na podlaze totiž působí dosti dobře.

Efektivní využití každého prostoru

Jde sice o malý prostor, ale Joel to vymyslel tak, aby využil veškerý prostor. Znamená to tedy, že například hned nad vstupními dveřmi, umístil spací palandu.

Dokonce efektivně využil i dřevěných poliček u stěny, ze kterých si udělal odkládací místo, a zároveň i psací stůl.

Hned na protější stěně od vstupních dveří si vytvořil něco jako koupelnu. Na stěnu umístil krásné zrcadlo, které ho upozorní na případné návštěvníky.

Ženy bude možná zajímat, jak naložil s kuchyňským prostorem. Velmi efektivně, neboť krátkou kuchyňskou desku, včetně sporáku umístil na protější stěnu od poliček.

Vše se to ukrývá pod horní palandou, o které už byla řeč. Joelovi tak stačí jen sklonit hlavu a dokonalý přehled o tom, co se v jeho domě děje. I přesto, že výzdoba a detaily domácnosti jsou věci, pro které mají větší cit ženy, povedlo se Joelovi vytvořit si krásný a útulný domov. Navíc, když ho to nějakém místě přestane bavit, jednoduše zapojí dům k autu a odjede pryč. Třeba na dovolenou do sousedního státu. Joel je spokojený, neboť jeho nápad inspiroval další mladé lidi. Splnilo se mu tak jeho přání, a žije šťastný život.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]