Originální dekorace do koupelny svépomocí za hubičku. Postačí pár starých prken

Znáte to: pro jednoho odpad, pro jiného poklad. To samé platí i v tomto případě, kdy je v hlavní roli dekorace do koupelny. Někteří lidé zbylé dřevěné desky vyhodí nebo spálí. Ale pro kutily je to přímo poklad. Patříte-li mezi ně, zbyly vám nějaké desky a chcete si vyrobit novou dekoraci do koupelny, která bude nejen dobře vypadat, ale bude také úžasně praktická!

Jde o pohodlnou a roztomilou poličku, která se vejde i do malé koupelny. Kromě dřevěných desek budete potřebovat:

  • dřevěnou tyč,
  • jemný brusný papír,
  • barvu na dřevo,
  • spojovací materiál a základní nástroje.

Jako první se dejte do měření

V první řadě se musíte rozhodnout, jaký rozměr potřebujete. Skvělý je například rozměr 60 cm x 25 cm se šířkou desek 12 cm, ale horní deska by měla být trochu silnější. Zcela logicky budete potřebovat 2 boční stěny, dno, horní polici, držák a 6 užších pruhů dřeva. Všechny části dobře opracujeme brusným papírem.

Trochu vrtání a bouchání kladivem

Ve vrchní části budoucí dekorace si označte značky, podle kterých vyvrtáte dvě díry pro dřevěnou tyč. Tu můžete používat například jako držák na toaletní papír.

Následně si dejte celou konstrukci dohromady tak, jak bude ve výsledku vypadat. Do spodní části dejte z každé strany tři užší pruhy dřeva, ze kterých vznikne ohraničená police na čisticí prostředky, časopisy apod. Prkna přibijte. V tuto chvíli máte téměř hotovo. Teď už stačí vše jen namalovat jakoukoli barvou na dřevo.

Místo tyče si do horní části dekorace můžete přidělat poličku. Záleží jen a pouze na tom, k čemu ji chcete využít. Tyč pro vás možná nebude praktická, pokud nemáte koupelnu propojenou s toaletou.

Když si vyrábíte nábytek a dekorace stylem DIY, nejlepší je na tom to, že je to levné, spotřebujete zbytkový materiál a můžete si to přizpůsobit podle sebe. Neváhejte a udělejte si tuto polici přesně tak, aby vám to maximálně vyhovovalo, a ozdobit si ji můžete klidně barevnými puntíky.

Fotografie: Shebby-Chic

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]