Praktická recyklace věcí, které můžete využít na zahradě

Recyklace nemusí znamenat to, že nějakou věc vyhodíte do správného kontejneru. Začít můžete sami u sebe a z odpadu něco vyrobit. Jelikož se blíží jaro, můžou se vám hodit tipy, které snadno využijete na své zahradě. Tak nejenom využijete to, co by jinak skončilo na smetišti, ale také svou zahradu zajímavě vylepšíte. Podívejte se s námi, jak a čím.

Houpačka z palet

Palety jsou v podstatě odpadem, který se často všude válí zcela bez užitku. Pokud na zahradě jednu paletu máte, máte vyhráno. Není třeba ji nijak zvlášť upravovat. Stačí na jejím konci uvázat silné provazy a pověsit ji na větev stromu. Položte na ní molitanovou podložku a máte houpačku, nebo pokud chcete tak i stylové závěsné lůžko pro parádní relaxaci.

Stůl z palet

Našli jste na své zahradě ještě druhou paletu? Skvělé. I na ní si můžeme ukázat, jak může reálně vypadat recyklace. Tentokrát si z ní vyrobíme stylový stůl. K tomu stačí jedna obyčejná paleta, kterou je vhodné obrousit, natřít a v případě potřeby ji také nalakovat. Když máte základ, můžete už jenom přidělat 4 nohy a vás stylový zahradní a hlavně dřevěný stůl je hotový.

 

Záhon z lahví

Máte doma lahve od vína, ale nevíte co s nimi? Buď mohou skončit v popelnici a poslány na znovuzpracování, nebo je můžete využít sami. A ukázat, že recyklace může mít mnoho podob. Takových, že je jednoduše využijete jako květináče. Stanou se nejenom okrasnou, ale také velmi praktickou součástí vaší zahrady. A jak na to? Podívejte se na video.

Květináče z šuplat

Další zajímavou možností, jak může vypadat recyklace, si ukážeme na starém stolu. Proč ho vyhazovat, když se dá využít. Pokud má hodně šuplat, je to jenom dobře. Do každého z nich můžete nasypat hlínu a zasadit okrasné květiny, ale i různé bylinky. Rázem máte na zahradě stylovou dekoraci a povedenou a praktickou náhradu za truhlíky.

Květináče z nádobí

Věci, se kterými je recyklace snadná, najdete i ve vaší kuchyni. Stále jenom přesouváte staré hrnce, cedníky a další věci, které nepoužíváte a chcete je vyhazovat? Místo do popelnice je přesuňte na svou zahradu. Jde o skvělé nádoby, které nahradí květináče. Dají se kamkoliv postavit, stejně jako je můžete klidně i zavěsit.

Jezírko z vany

A co taková stará vana? Že musí nutně patřit do starého železa? Ale nemusí. Jestliže jste vždy snili o zahradním jezírku, využijte ji. Buď tak, že ji do své zahrady postavíte, tak ještě lépe tak, že ji zakopete, napustíte vodou, přidáte pár rostlin a je to.

Fotografie: Themerrythought, HomyDepot, Pinterest

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]