
Manželé si koupili historický dům, který vyžadoval rekonstrukci. Když se dali do jeho důkladného průzkumu, ukázalo se, že je větší, než se původně zdál.
Tajné chodby a padací dveře většinou ve starých domech jen tak nenajdete, což jim ale neubírá na jejich tajemnosti. A co víc, někdy se nějaký nečekaný prostor přece jen najde. Třeba v podkroví, do něhož vede jen úzký průchod.
Bydlení využité na maximum
Doba lidem toužícím po vlastním bydlení příliš nepřeje. Jak vyplývá ze zjištění redakce BydlímeÚtulně, cena za jeden m2 se třeba v Praze může vyšplhat i přes sto tisíc korun. A ani jiná krajská města na tom nejsou o moc lépe. I právě kvůli drahým nemovitostem je zapotřebí případného prostoru využít na maximum. Jedná-li se o byt, tam máte obytnou plochu danou, na druhou stranu domy mohou skrývat příjemná (ale i nemilá) překvapení.
Rodinné domy s cíleně postaveným druhým patrem se dnes už tolik nevidí. Častější jsou stavby se zkosenou střechou. Byla by ale škoda místo mezi stropem spodního patra a střechou ponechat jako apartmán pro myši. Máte-li alespoň trochu kreativního ducha, jistě přijdete na to, jak takové místo využít. Podle webu HomeInCube bývají třeba oblíbeným místem pro čtecí koutek. A ani v minulosti se tyto prostory nenechávaly ladem, jak dokládá příběh mladého páru, který přinesl web NewsWeek.
Mladá učitelka se přestěhovala do malého domku, díky kterému šetří zhruba 150 000 Kč ročně
Dva pokoje navíc
Manželé Ruth a Tod si koupili nemovitost postavenou v roce 1860, která vyžadovala rozsáhlou rekonstrukci. Právě při ní pak odhalili v podkroví něco nečekaného. Při koupi si sice průlezu na půdu všimli, realitní makléř jim ale sdělil, že nahoře není nic zajímavého. Jaké bylo překvapení manželů, když zjisti, jak hodně se makléř mýlil.
Zobrazit příspěvek na Instagramu
V podkroví byly rovnou dva pokoje, plné starých dětských hraček a věcí. Jako kdyby se v nich zastavil čas a vznikla tak časová kapsle. Nízký strop manželům sice neumožňuje zde vytvořit plnohodnotné pokoje, nicméně jejich dům se tímto prostorem jednoznačně zvětšil. I kdyby ho měli využít jen pro skladování sezónního vybavení. Při rekonstrukci starého domu lze téměř vždy najít něco zajímavého, jak dokládá třeba i tajná místnost, o které jsme na BydlímeÚtulně také psali.
Zdroje: HomeInCube, Newsweek, Instagram
Napište komentář