Úklid domácnosti snadno a rychle. Pomůže hlavně jablečný ocet

Staráte se o domácnost, ale stále to není ono? Kupujete drahé čistící prostředky, ale stále nejste spokojeni s výsledkem? Zjistěte, jak úklid domácnosti zvládnout lépe. Máme pro váš báječné řešení, které vyřeší vaše trápení. Navíc u toho neutratíte téměř nic, neboť se jedná o jednoduché domácí triky, na které je potřeba jen minimum věcí. Pokud jste zvědaví, jak dosáhnout pračky bez zápachu, světlých dlaždic a voňavé toalety, čtěte dále.

Ostatní vám budou závidět

Jak už jsme se zmínili v úvodu, pokud použijete následující triky, proměníte svou domácnost v čisté a voňavé obydlí, které vám bude leckdo závidět. Navíc vám nikdo neuvěří, že jste k tomu nemuseli nadřít. Návody jsou totiž jednoduché, levné a zaberou vám minimum času. Pojďme si ukázat, které to jsou.

Čistá a voňavá pračka

Máte problémy s pračkou a jejím zápachem? Dovádí vás k zápach k šílenství, protože se ho ne a ne zbavit? V tom případě stačí použít jednoduchý trik. Nalijte ¼ šálku jablečného octa do nádrže na ostřikovač a spusťte program s vyšší teplotou. Program nechte celý projet. Následně pračku vypněte, otevřete víko a nechte jednu hodinu otevřené. Mezitím, co bude buben pračky schnout, odstraní se kouřový zápach, který byl dlouhou dobu v pračce zaseknutý.

Sprcha a podlaha bez nečistot

Pokud vás trápí znečištěná sprcha, na jejíž umytí jste už použili všechno, existuje také řešení. Nalijte vodu do pevnějšího nylonového sáčku a přidejte 1 šálek jablečného octa. Do sáčku následně vložte sprchovou hlavici, nebo celou hadici. Sáček zabalte silnou gumičkou a nechte hodinu stát. Po vyjmutí by se měl zápach a nečistoty odstranit. Jablečný ocet umí zázraky.

A co v případě dlaždic a podlahy? Zde také bojujete? I v tomto případě bude úklid domácnosti hračkou. Stačí smíchat 1 čajovou lžičku tekutého saponátu s ½ šálkem jedlé sody a s cca 4 až 5 litry vody. Takhle vzniklým roztokem už stačí jen podlahu umýt. Vaše dlaždice budou čisté a podlaha bude svítit. Vyzkoušejte a sami uvidíte.

Čistá toaleta je základ domova

Samozřejmě nesmíme zapomenout na toaletu. Toto místo, kde tráví spousta lidí dost času, je potřeba mít voňavé a čisté. Nikdo přece nechce chodit na špinavý a zapáchající záchod. V tomto případě tedy smíchejte jedlou sodu, citronovou šťávu a jablečný ocet ve stejných poměrech. Vznikne vám roztok, kterým, pomocí kartáče, vydrhněte důkladně celý záchod. Budete překvapeni, jak dlouho potom bude vonět.

Líbí se vám naše nápady? Vybrali jste si nějaký? Pokud ano, věřte, že jakmile ho vyzkoušíte, poznáte sami, jak účinnou sílu má jablečný ocet a jedlá soda.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]