Zahradní jezírko netradičně. Vytvořte ho ze starých pneumatik

Šikovné ruce jsou šikovné ruce. Když se navíc spojí s šikovným nápadem, může z toho vzniknout něco ohromného. A to zahradní jezírko. Stačí jen zapojit mozek, obyčejnou lidskou fantazii a použít ruce. Výsledky jsou pak neuvěřitelné, aneb zlatý český ručičky. Přesně to je případ tohoto článku, ve kterém vám prozradíme, co s pomocí obyčejných pneumatik vytvořila žena na zahradě. Pravděpodobně budete koukat jako diví.

Našla tři pneumatiky a dostala nápad

Hrdinkou je žena, která se ráda pouští do nových projektů. Její velkou láskou je péče o zahradu a její neustálé vylepšování. Když jednoho dne objevila v garáži tři staré obyčejné pneumatiky od auta, dostala nápad. Rozhodla se pneumatiky použít na zvelebení své zahrady. Podle reakce sousedů a všech, kteří její dílo viděli, se to ženě opravdu povedlo. Inu, můžete níže posoudit sami.

Rybníček bez velkých investic

Mnoho lidí touží po tom, aby mělo na zahradě svého domu rybníček, jezírko nebo fontánku. Představy to jsou hezké, ale mnohdy stojí taková práce spoustu peněz a času. Ne ovšem pro ty, kteří mají šikovné ruce a dobré nápady. Představíme vám nyní řešení ženy, za které utratíte minimum. Nápad se hodí aplikovat do jakékoliv zahrady. Díky tomuto postupu si můžete vytvořit svůj vlastní krásný zahradní rybník.

Chcete rybníček? Postupujte následovně

Nyní si pojďme představit postup krok za krokem. Přesně takhle postupovala žena, které se nápad povedl báječně zrealizovat.

Najděte si na zahradě vhodné místo a vykopejte v něm 3 jímky. Do jímek umístěte 3 obyčejné pneumatiky. Dno těchto jímek, a tedy střed pneumatik vysypte vrstvou písku. Jakmile to budete mít, odřízněte horní část pneumatik. Vnitřek a okraje pneumatiky zakryjte nepromokavým nylonem. Následně vyskládejte podél kruhu pneumatiky kameny, případně rostliny. Pak už stačí jen rybníček naplnit vodou, a je hotovo.

Jednoduché, rychlé a poměrně levné. Jediné, za co utratíte bude pravděpodobně nepromokavý nylon. V tomto případě lze ale použít jakýkoliv prostředek, o kterém víte, že dlouhodobě nepropustí vodu a vlhkost.

Vše záleží na vás

K realizaci stačilo několik ojetých automobilových pneumatik, nicméně lze použít i pneumatiky větší či menší, to záleží velikosti vaší zahrady. Také velmi rozhoduje to, jak moc velký rybníček chcete mít. Můžete si například udělat několik malých, přesně tak, jak to udělala zmiňovaná žena. Jako dekoraci použijte kameny, rostliny, oblázky, květiny a vše, co uznáte za vhodné. Jen pozor, abyste to nepřeplácali.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]