Zašlé příbory už nebudou problém. Vyčistěte je octem a jedlou sodou

Máte doma v zásuvce zašlé příbory, které už bohužel vypadají, že mají pár let za sebou? Je vám líto je vyhazovat? Vyčistěte je snadno a rychle. Že nevíte jak? Není problém. Existuje způsob, pomocí kterého dokážete navrátit vašim starým ušpiněným příborům lesk a slávu, kterou měly, když jste si je přinesli domů.

Příbor, praktický pomocník do každé domácnosti

Pro život je sada příborů určitě vhodnou a praktickou pomůckou. V podstatě každý den tuto pomůcku používáme, a možná si ani neuvědomujeme, jak moc nám usnadňují život. Dokázali byste si představit jíst některé současné pokrmy bez použití příboru? Pravděpodobně ano, ale představa ušpiněných rukou není nic moc. Z toho důvodu je dobré mít svou sadu příborů stále po ruce, samozřejmě v kuchyni.

Nevyhazujte staré příbory, vyzkoušejte naši metodu

Příbor používáme neustále, a postupem času se na něm usazují stopy. Usazuje se vodní kámen, čistící prostředky a další nejrůznější věci. Lesk postupně zaniká, a z příborů se stává matná a ušpiněná pomůcka, na kterou není zrovna hezký pohled.

Ať se snažíte, jak chcete, tak se vám původní lesk prostě nedaří vrátit. Myčka a ani chemické prostředky nepomáhají, a vy uvažujete, že ho vyhodíte a koupíte si nový. Nedělejte to, a vyzkoušejte naši metodu, která dělá s příborem zázraky. Navíc ušetříte za nákup drahých chemických prostředků.

Příprava a postup čištění

Abyste se mohli pustit do očisty vašich starých ušpiněných příborů, je potřeba připravit si účinný čistící roztok. Složení roztoku je následující:

  • voda
  • jablečný ocet
  • jedlá soda

Pokud máte připraveno, pokračujte následovně. Nachystejte si hrnec a napusťte ho 2 litry vody, kterou nechte dovést k varu. Poté do ní přilijte 0,5 litru jablečného octu a 3 lžíce jedlé sody. Do tohoto roztoku ponořte na půl hodiny staré příbory. Po půl hodině je vyjměte a nechte je pořádně oschnout. Nakonec je jen otřete jemným hadříkem a doleštěte. Uvidíte, že bude jasnější než kdykoli předtím. Vyzkoušejte tuto levnou a efektivní metodu.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]