Pokud rádi pečete koláče, zákusky, nebo jiné pokrmy, je rovněž důležité myslet na pravidelné čištění trouby. Zajistíte tak její dlouhou životnost. Kromě toho bude pracovat tak, jak má. Mnohé hospodyňky přistupují k chemickému čistění povrchu spotřebiče, avšak přírodní produkty jsou mnohem šetrnější a stejně tak efektivní, jako ty kupované.
Jak často troubu čistit?
Důkladnější péči o troubu byste se měli věnovat alespoň jednou měsíčně. Co se týká čistění samotných dvířek, ta je zapotřebí omývat zhruba jednou týdně. Aby na nich neuplývala mastnota a netvořil se tukový povlak. V případě, že byste úklid trouby zanedbávali, je možné, že nečistoty půjdou odstranit o dost hůře. Pravidelná očista trouby je podstatná i z toho důvodu, aby se zbytky jídla v jejich útrobách nepřipalovaly.
Jaké čistící prostředky na troubu použít?
Perfektně nečistoty v troubě uvolníte tak, když do jejího vnitřního prostoru umístíte teplu odolnou misku s vodou a necháte vypařovat a si dvacet minut. Jinak lze použít i tyto metody:
- Posyp jedlou sodou: připáleniny a mastné skvrny na povrchu trouby jednoduše posypte jedlou sodou a nechte působit. Vzápětí absorbuje tukové částice a spotřebič půjde čistit od dost lépe. Z jedlé sody a trochy vody lze vytvořit i pastu, kterou vnitřek trouby namažete.
- Citronová šťáva: můžete ji aplikovat přímo na povrch trouby, nebo nechat smísenou s vodou odpařovat uvnitř spotřebiče. Nečistoty skvěle změkčí a také troubu provoní příjemným citrusovým aroma.
Další možnosti, jak troubu vyčistit
Obdobným způsobem jako jedlou sodu můžete použít kypřící prášek. Perfektním pomocníkem je i obyčejný ocet. Lze použít i ten jablečný, nebo vinný. Ten aplikujte na vnitřní plochu trouby hadříkem a nechte několik minut působit. Poté setřete octový povlak teplou vodou a spotřebič důkladně odvětrejte.
Úvodní Fotografie: Freepik