Hlodavci nepatří mezi vítané návštěvníky lidských obydlí. Pomocí těchto triků udržíte myši v co největší vzdálenosti od svého domova. Zbavte se jich jednou provždy.
V každém ročním období se můžete s hlodavčími návštěvníky potýkat. Největší pravděpodobnost, že se u vás usídlí, je však v zimních chladných měsících. Venku je pro ně obtížné schovat se před mrazivým počasím a u vás mohou mít teplo i bezpečí, a navíc si zde dokážou najít i zdroj potravy. Přítomnost hlodavců je však nejen obtěžující, ale může být i nebezpečná. Myši a krysy mohou přenášet nemoci, blechy nebo další parazity. Díky těmto způsobům můžete myši a další hlodavce odradit od návštěvy u vás dříve, než se zde zabydlí.
Důkladně zkontrolujte dům
Než se pustíte do různých opatření, projděte a pečlivě zkontrolujte celý dům. Zvenčí i zevnitř projděte každou díru i skulinku, kudy by se myši mohly dovnitř protáhnout. Při prohlídce se zaměřte také na myší trus, drobečky jídla nebo kousky papíru. Snažte se najít stopy myší nebo jejich cestičky. S pomocí baterky prosviťte všechna tmavá místa a zákoutí, aby vám nic neuniklo.
Po myších vše desinfikujte
Jakmile najdete stopy, které jasně vypovídají o přítomnosti myší, nepropadejte panice. Pokud můžete, každý potenciální vstupní otvor nejprve dezinfikujte a následně ho utěsněte tak, aby se přes něj myši už dále nedostaly. Zkontrolujte, zda na místě, kde se myši vyskytovaly, nezůstaly žádná krmiva pro zvířata, ani vaše uskladněné jídlo. Obojí by myši mohly kontaminovat a vy byste všechno museli vyhodit.
Jak se zbavit hlodavců
Abyste se myší a krys zbavili, vyzkoušejte tyto jednoduché triky. Nemusíte kupovat jedy a hubicí prostředky, které mohou být obzvlášť nebezpečné, pokud máte doma děti nebo zvířecí mazlíčky. Snadno a účinně můžete myši odpudit i za použití přírodních surovin.
Ke vstupu umístěte alobal
Myši se k hliníkové fólii nerady přibližují, a proto k jakémukoliv jejich potenciálnímu vstupu můžete umístit kus alobalu. Můžete jím ošetřit veškerá místa alespoň u skladovaných potravin, aby nedošlo k případné kontaminaci. Alobal můžete dát nejen k malým otvorům, ale také před okna nebo dveře vedoucí do místnosti s jídlem nebo do sklepa. Alobal sice na pohled nevypadá hezky, ale účinně funguje.
Past chyť a pusť
Tuto past si můžete vyrobit doma. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je plastová láhev o objemu 1 l, dřevěná deska velikosti plastové láhve, menší dřevěná destička, drátek, nůž nebo nůžky, kovový binder klip a pár šroubků a podložek. Ve videu níže pak naleznete celý postup přípravy.
Namočte vatu do mátového oleje
Máta je pro myši velmi aromatická a nepříjemně voňavá bylina. Vatové kuličky namočené do mátového oleje strategicky rozmístěte po celém domově i sklepě a myši se od nich budou držet co nejdál. Váš dům bude příjemně vonět a myši do něj nebudou mít nejmenší zájem vstoupit. Místo vaty a máty také můžete využít zbytky mýdla. Silná mýdlová vůně zaručeně odradí myší návštěvníky.
Vypuďte je jedlou sodou
Ani jedlá soda myším moc nevoní. Kdekoliv narazíte na myší trus, můžete tam nasypat trochu jedlé sody. Pokud máte doma malé děti nebo zvířecí mazlíčky, nasypte jedlou sodu do zavařovací sklenice a propíchejte víčko. Vůně jedlé sody se dostane ven, ale k prášku uvnitř sklenice se nikdo jen tak nedostane.
Zdroj: ViraLife