Svobodná matka postavila pro sebe a své dcery praktický malý domek, který nabízí vše potřebné

Fotografie: Depositphotos

Chtěla svým dcerám dopřát dětství na dosah přírody. A proto i s úmyslem investice pořídila tiny house, který využívají jako chatu.

Fenomén tiny house oslovil celosvětově mnoho lidí, nicméně každý jej využívá podle svých potřeb. Zatímco pro někoho je malý domek startovacím bydlením či bytem na důchod, pro matku a její dvě dcery slouží jako víkendová chata, jak zmiňuje web LivingInAShoeBox.

Tak trochu netradiční chata

Liziným snem bylo mít vlastní chatu. I přesto, že je samoživitelka, která vychovává dvě malé dcery, se rozhodla do svého snu investovat. Klasická chata ale přesahovala její finanční možnosti, a proto si postavila ve spolupráci s jednou firmou malý domek. Ten Liza zároveň pojala i jako svou pojistku, jako bydlení na důchod nebo kdyby nastala nějaká neočekávatelná situace. Ona i dcery tak mají jistou střechu nad hlavou.

Jak Liza uvádí pro portál MyPositiveOutlooks, domek je ustavený na okraji lesa. Pouhých několik minut od něj je velké jezero s pláží, kde matka s dcerami tráví hodně času. Nespornou výhodou rovněž je, že stání, na němž domek je, má vlastní přípojku na elektřinu. Ženy tu tak nepostrádají ani takové „vymoženosti“, jako je třeba wifi.

Spaní až pro devět osob

Nejzajímavějším rysem celého interiéru je rozhodně počet míst na spaní. Pohodlně se tu totiž vyspí až devět osob. Největší postel má loftová ložnice matky, která je přístupná po schodech s úložným prostorem. Rozkládací pohovka pro hosty se pak nachází jak ve druhém loftovém prostoru, jejž matka s dcerami využívají jako hernu, tak v přízemí v obývacím pokoji. Další místa ke spaní se nacházejí v pokoji dívek. Patrová postel tu snoubí hned dvě výhody, a to úsporu místa a úložný prostor.

Postavili si unikátní dům z kontejnerů, čímž se vyhnuli nákladné hypotéce

Ať už v domku spí jakýkoliv počet lidí, mají tu plnohodnotné zázemí. Prostorná kuchyně s jídelním koutem je standardně vybavená. Liza ji doplnila plně otevíratelnými okny, která chce později propojit s venkovní terasou. Poslední místností netradiční chaty je koupelna se sprchovým koutem a splachovacím záchodem. Nicméně tiny house může sloužit i jako trvalé bydlení, jak dokazuje článek o matce s dcerou, který jsme uvedli na BydlímeÚtulně.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

1 Comment

  1. kdo pořád vymýšlí takové články o tom jak technicky a řemeslně zcela nezdatný jedinec si postaví plnohodnotný dům…???

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*