Alkohol, voda a ocet jsou nejlepší trojicí pomocníků na vyčištění pohovky

Dlouho jste to odkládali, ale nyní už je vyčištění pohovky doslova nezbytností? Tak se do toho pusťte. Když budete postupovat podle našeho návodu, zvládnete to velmi rychle a jednoduše. Stačí správné ingredience i postup. A pozor – pro žádné čističe do obchodu nemusíte, protože vše, co budete potřebovat jistě najdete u sebe doma.

Bez těchto věcí se neobejdete

Abyste vyčištění pohovky zvládli zcela bez problémů. Je na místě si nachystat všechny potřebné ingredience, bez kterých se neobejdete. Jak jsme zmínili, jistě je budete mít doma. A pokud ne, jsou snadno k sehnání. Mějte po ruce:

  • 500 ml vody
  • 140 ml čistého alkoholu
  • 100 ml octu
  • 40 g hydrogenuhličitanu sodného
  • 1 lžíci aviváže

A potom už jenom několik klasických pomůcek, jako jsou rukavice, nádoba s rozprašovačem, houbičku, hadřík a další věci, díky kterým se po aplikaci této čisticí směsi pustíte do práce.

Připravte si unikátních čistič a aplikujte

Jak na to? Smíchejte všechny ingredience a když jsou dokonale rozpuštěny, tak můžete směs přelít do nádoby s rozprašovačem. Přistupte k pohovce a obsah nádoby na ní začněte stříkat. Snažte se zaměřit jak na špinavá místa, tak i celou pohovku. Nikde by neměl být kousek, který by zůstal suchý. Také se snažte o rovnoměrnost a o to, aby nebylo nějaké místo až moc mokré.

Začněte čistit houbičkou a hadříkem

Důležité je že byste měli postupovat jemně. Rozhodně není na místě příliš tlačit. Je ideální postupovat systematicky a krouživými pohyby eliminovat veškeré nečistoty, které se na pohovce nahromadily.

Nechtě uschnout a je hotovo

Když je vyčištění pohovky za vámi, tak už stačí jediný a poslední krok. A to takový, že ji necháte důkladně oschnout. Následně už se můžete přesvědčit o její čistotě. A že vám nějaký čistič zbyl? Co třeba křesla, nebo sedačky ve vašem voze? I na ty tato kombinace působí více než dobře. Postup je samozřejmě stejný jako ve vašem obývacím pokoji.13

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]