Bílý ocet není jen přísada do jídla. Jde o univerzální účinný čistič domácnosti

Používat bílý ocet při vaření je celkem běžné. Co ale v případě, že s ním chcete vyčistit domácnost? Je to ještě lepší nápad. I když se to na první pohled nezdá, tak je bílý ocet skutečně skvělou volbou, pokud je vaším cílem úklid domu nebo bytu. Společně se podíváme jak a na co se dá nejlépe používat.

Univerzální čistič

Bílý ocet se může stát skvělým univerzálním čističem. Stačí jeho 250 mililitrů smíchat se 125 mililitry vody a k tomu přidat asi 15 kapek vonného esenciálního oleje. V tu chvíli máte připravený univerzální čistič, se kterým lze uklidit celou domácnost. Hodí se při utírání prachu, při odstraňování mastnoty, stejně jako různých běžných skvrn. Danou směs navíc můžete skladovat i delší dobu a použít ji kdykoliv bude jenom potřeba.

Silný odmašťovač

V případě mastných skvrn, a to nejenom na nádobí, je bílý ocet také jedním z nejlepších možných pomocníků. Stačí když smícháte 60 mililitrů octa se šťávou z jednoho citronu. Tuto směs nanesete třeba na houbičku nebo na hadřík a už vám nic nebrání v čištění v podstatě jakýchkoliv mastných povrchů.

Čistič dřeva

Může se hodit jak na dřevěné podlahy, tak i na nábytek, nebo dřevěné dekorace a jiné výrobky. Důležité je pouze bílý ocet správně využít. A to tak, že smícháte 125 mililitrů s 62,5 mililitry olivového oleje. Vše důkladně promíchejte a poté aplikujte na jakékoliv dřevěné materiály. Ocet dokáže odstranit nečistoty a olej zase obnovit původní vzhled a prospět k delší životnosti známého přírodního materiálu.

Prací prostředek

Je nejenom ekologický, ale je také silný. Pokud chcete mít prádlo naprosto dokonalé bez chemie, smíchejte 250 mililitrů bílého octu se 200 gramy jedlé sody. Vznikne konzistence, kterou nalijete přímo na nádobky na prací prášek. Potom zapněte pračku tak jak jste zvyklí a můžete se těšit z toho, jak dokonale čisté prádlo z ní najednou budete vyndávat.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]