Ošetření oken speciálním roztokem zajistí, že se bude hmyz domácnosti vyhýbat obloukem. I ten, který zde chce přezimovat

mytí oken
Fotografie: Pixabay

Pokud se doma potýkáte s přítomností jakéhokoliv létavého hmyzu, pomoci vám může tento jednoduchý trik. Díky němu se létavý hmyz vašim oknům vyhne obloukem.

Jestliže nemáte síťky v oknech a trápí vás neustálá přítomnost obtěžujícího létavého hmyzu, toto je způsob, jak se ho účinně zbavit. Hmyz je velmi citlivý na určité pachy. Zatímco některé je vábí a přitahují, jiné jsou jim odporné a raději se jim zdaleka vyhnou. Pokud okenní rám ošetříte tímto prostředkem, výrazně snížíte šance na jakoukoliv nežádoucí hmyzí návštěvu.

Zázračná tekutina k mytí oken i proti hmyzu

V každé domácnosti najdete zázračnou tekutinu, která si dokáže nejen hravě poradit s hmyzem, ale také lze použít k mytí a čištění kdejakých předmětů i povrchů. Touto zázračnou tekutinou je obyčejný ocet. Díky němu můžete dokonale vyčistit skleněné tabule v oknech i okenní rámy. Po umytí zůstávají okna dokonale čistá a beze šmouh. Ocet je navíc antibakteriální a netoxický. Nemůže tak ublížit ani dětem, ani domácím mazlíčkům, kteří okenní tabule často rádi olizují. Vyzkoušejte běžný ocet k čištění své domácnosti i vy. Budete překvapení, jaký univerzální čisticí prostředek se vám v kuchyni ukrýval.

Kdy se vyplatí okenní rám potírat octem

Přestože je na podzim létavého hmyzu mnohem méně, může se zdát, že v důsledku náhlého oteplení se někteří jedinci probudí ze zimního spánku a následně hledají nový úkryt, kde by mohli přezimovat. V tu chvíli si mohou k zimnímu spánku vybrat váš domov. Pokud budete mít okna ošetřená octem, žádný hmyz vás nebude obtěžovat ani uprostřed zimy.

Fotografie: Piqsels

Jak okna octem ošetřit

Jediné, co budete k ošetření okenního rámu potřebovat, je obyčejný bílý ocet, trochu vody a láhev s rozprašovačem. Ocet s vodou do láhve smíchejte v poměru 1 : 1 a pořádně protřepejte, aby se směs dobře spojila. Výslednou směs na okna jednoduše rozprašovačem aplikujte a nechte působit. Když už jste u toho, můžete rovnou celá okna umýt. K mytí oken totiž můžete použít přesně tuto směs. Používáním této směsi ušetříte vlastní finance i životní prostředí. Vaše okna budou dokonale čistá, beze šmouh, a ještě se vám bude létavý hmyz vyhýbat obloukem.

Zdroj: Genialne

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]