Budete překvapeni, jak prát bílé oblečení snadno a rychle díky jednoduchému doporučení

Bílé šaty, košile, halenky i trička patří nejen v létě mezi oblíbené a často nošené kousky z našeho šatníku. A jak prát bílé? Bohužel se poměrně často stává, že po několika málo vypráních bílé oblečení ztrácí svou zářivě bílou barvu a pomalu ale jistě se stává šedým. Dalším nepřítelem bílého oblečení je pot. Proto vám dnes přinášíme několik jednoduchých rad, jak vašemu prádlu jeho zářivou bělost navrátit, a vaše šaty či tričko tak budou vypadat zase jako nové.

Co budete potřebovat?

Na to, abyste vašim bílým šatů, tričku či košili vrátili jejich čistotu a zářivou bílou barvu, budete potřebovat pouze vodu a několik plátků citronu.

Postup krok za krokem

Nejprve si připravte nějaký velký hrnec, do kterého dejte vařit vodu. Když se voda začne vařit, přidejte do hrnce několik plátků citronu a vaše bílé oděvy. Vše důkladně promíchejte, hrnec přiklopte pokličkou a vařte na mírném ohni po dobu dalších pěti minut. Během nich prádlo několikrát promíchejte. Poté sporák vypněte a nechte prádlo v hrnci až do té doby, než voda vychladne. Následně oděvy z vody vyjměte, propláchněte v čisté vodě a poté vyperte za pomoci běžného pracího cyklu tak, jak jste zvyklí. Nebudete věřit svým očím, vaše oblečení bude zářit novotou.

Další tipy, jak prát bílé prádlo

Pokud výrobce neuvádí jinak, pamatujte, že bílé prádlo by se mělo prát na teplotu šedesát stupňů Celsia. Také si víc než u jiného oblečení dejte pozor, abyste buben pračky zbytečně nepřeplnili, to bílému prádlu nesvědčí. Pokud vás trápí zažloutlé skvrny od potu, pomáhá proti nim například namočení prádla na několik hodin do roztoku vody a octa a teprve poté vyprat jako obvykle. Dalším účinným pomocníkem v boji s potem je žlučové mýdlo. Stačí jím postižená místa namydlit, pořádně promnout rukama, nechat deset až patnáct minut působit a následně vložit do pračky a vyprat běžným způsobem.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]