Budete překvapeni, z čeho lze vyrobit originální zahradní jezírko

Toužíte po tom mít doma či na chatě na zahrádce jezírko? Pokud ano, a zároveň se vám za něj nechce utrácet příliš mnoho peněz, máme pro vás skvělý tip. Krásné jezírko se dá totiž poměrně snadno vytvořit za pomoci staré odložené pneumatiky.

Co budete potřebovat

Na stavbu zahradního jezírka budete kromě staré větší pneumatiky, například z nákladního vozu, potřebovat také trochu písku, nepropustnou textilii, folii a kameny na případné obložení jezírka z vnější části. Starou pneumatiku lze na zahrádce využít i dalšími způsoby, můžete z ní udělat pískoviště či houpačku pro děti, případně neobvyklý květinový záhon či závěs. Pneumatiky se také skvěle hodí pro pěstování bylinek, lze je na sebe naskládat například do tvaru pyramidy, a ušetřit tak prostor na zahradě.

Postup krok za krokem

Prvním krokem je výběr vhodného místa, nejlépe na pomezí stínu a plného slunce, v malém svahu tak, aby z jezírka mohla dobře odtékat voda v případě silného deště. Rozhodně se nedoporučuje umísťovat jezírko v blízkosti listnatých stromů, neboť v tomto případě budete muset každý den trávit čas vyndáváním listů z jezírka. Na takto vhodně zvoleném místě následně vykopejte jámu, do které se pneumatika vejde tak, aby její vrchní část byla v rovině s povrchem. Jámu vysypejte pískem a vložte pneumatiku dovnitř. Na upěchovaný písek pak vložte textilii a na ni fólii. Je potřeba, aby folie byla větší než pneumatika, abyste ji mohli za pneumatiku zahrnout. Okraje pneumatiky nakonec obložte kameny, pokud chcete, můžete mezi ně vysadit také nejrůznější rostliny. Posledním krokem je už jen napuštění jezírka pomocí hadice vodou. Do takto vzniklého jezírka můžete bez problémů vysadit i okrasné rybičky či jiné vodní živočichy. Při troše fantazie si z různě velkých pneumatik můžete udělat několik jezírek, nebo dokonce kaskádu s vodopádem. Záleží to jenom na vaší představivosti a prostoru, který máte k dispozici.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]