Pokojové rostliny mají mnohem více funkcí, než jen že slouží jako dekorativní prvek ve vaší domácnosti. Vyživte je obyčejným česnekem a budou vám skvěle prospívat.
Pečovat o pokojové rostliny může být pro někoho příjemnou relaxační činností nebo rituálem, pro jiného noční můrou. Aby se jim dařilo, je potřeba zajistit jim ty nejlepší podmínky k růstu. Toho docílíte především tím, že budete znát jejich specifické požadavky. Zajistěte jim dostatek světla, tepla, vody a potřebných živin. Pak přidejte trochu česneku a sledujte, co se bude dít.
Výhody používání česneku
Česnek má velmi pozitivní účinky na lidské zdraví. Jeho antibakteriální a antibiotické účinky si poradí s nachlazením i vážnějšími projevy chřipky. Pravidelně tuto potravinu zařazujte do svého jídelníčku a podpořte svou imunitu. Kromě toho některé kultury věří, že dokáže vyhánět z domovů špatnou energii a zastrašit zlé duchy. Použít ho však můžete také k vyživení a ošetření svých pokojových rostlin, které budou v mnohem lepším stavu.
Výhody česneku pro pokojové rostliny
Česnek v sobě obsahuje velké množství minerálních solí a různé skupiny kyselin. Také jsou v něm obsaženy antioxidanty, které zpomalují nebo úplně zastavují oxidační procesy v živých organismech. Přijímání antioxidantů je prospěšné jak pro lidi, tak pro rostliny. Zejména pokojovky si zálivku tímto hnojivem obzvlášť vychutnají.
Jak hnojit rostliny česnekem
K přípravě této hnojicí směsi jednotlivé stroužky nejprve oloupejte a následně do každého stroužku ostrým nožem vyřízněte malé zářezy. Ty jsou důležité, aby mohl česnek snadněji pustit šťávu. Do každého květináče zapíchněte jeden připravený stroužek a nechte ho chvíli působit. Po 15–20 minutách ho vyjměte. Poté se spouští hnilobný proces, který rostlinám naopak uškodí.
Skvělá výživa a prevence proti škůdcům
Toto přírodní hnojivo dodá vašim pokojovkám potřebné látky, a navíc je ochrání před škodlivým hmyzem. Přítomností česneku můžete například zamezit rozmnožování smutnic, které se velmi rády živí na částech pokojových rostlin. Jeho přítomnost také pomáhá předcházet vzniku plísní a tvorbě mikrobů v půdě. Takto můžete snadno a účinně dezinfikovat prostředí v květináči, a zbavit se tak škodlivých mikrobů.
Toto byste měli podle doporučení provádět alespoň jednou za 14 dní. Za měsíc byste měli vidět jasné rozdíly. Vaše pokojovky budou mnohem zdravější a krásnější. Květy budou mnohem barevnější a voňavější. Rostliny budou odolnější vůči nemocem i stresovým faktorům, jako jsou náhlé změny teplot. Podpořte jejich zdraví a vložte jim do květináče česnek.
Zdroj: Sovkusom