Chcete jezdit novým autem, ale neřešit provozní starosti? Přečtěte si, jak funguje operativní leasing

Ježdění vlastním autem se dnes považuje již téměř za samozřejmost. Řidičský průkaz patří mezi základní vzdělání a zvyknout si na pohodlné ježdění kamkoliv a kdykoliv se nám zachce, je velmi jednoduché. A tak si můžeme koupit nové auto, ale řešit s ním spoustu papírování, zařizování, servisování a podobně. Nebo se rozhodnout pro operativní leasing. Jaké má výhody a kde najdete nabídku vozidel? To se dozvíte v článku.

Využívání nového auta bez starostí

Když se podíváte na auta na operativní leasing, spatříte samé nové modely krásných vozů. A každé z nich se může na určitou dobu stát vaším vozem. Nestaráte se o vyřizování povinného a havarijního pojištění, netrápíte se s opravami, ale pouze jezdíte a tankujete. A jakmile vám skončí smlouva na určité období, můžete si vybrat novější vozidlo a opět jezdit bez starostí. Operativní leasing je velmi jednoduchou alternativou k nákupu vlastního vozidla. Za danou měsíční částku si jezdíte v novém autě. V některých případech jsou v ceně i zimní pneumatiky, servis, silniční daň, připojištění předního skla a podobně.

Výběr podmínek operativního leasingu

U operativního leasingu si můžete vybrat konkrétní variantu. První věcí, jakou si volíte, je nové auto. Na výběr máte buď z předem dané nabídky vozidel, nebo i můžete domluvit specifický automobil přímo s poskytovatelem leasingu. Záleží na tom, co jaká firma umožňuje. Individuální řešení je na místě také při potřebě většího množství vozidel například jako vozový park pro firmu.

Operativní leasing se sjednává na určitou dobu, která se standardně pohybuje v rozmezí od jednoho do tří let. Měsíční splátka leasingu se odvíjí od modelu půjčeného vozidla, na jak dlouhou dobu je sjednaná forma a rozsahu doplňkových služeb. Většinou tak máte k dispozici několik cenových variant, kdy si sami zvolíte, jaký balíček vám nejvíce vyhovuje.

Pro koho je operativní leasing vhodný?

Výhod operativního leasingu hojně využívají hlavně firmy a podnikatelé. Částku za leasing je totiž možné dát do nákladů a snížit tak daňový základ. Většina leasingových společností však dnes nabízí i verze pro běžné lidi, kteří si chtějí užívat výhod nového vozidla, ale nechtějí se trápit starostmi s provozem, servisem a podobně.

Chytří lidé vědí, jak si nepřidělávat starosti

Přidejte se mezi chytré lidi, kteří si užívají moderní životný styl bez zbytečných starostí. Klidně každý rok si můžete vybrat nové auto na osobní leasing a využívat tu nejnovější dostupnou techniku bez zbytečných a velmi vysokých jednorázových investic. Pestrou nabídku vozidel najdete na Driveto. A jestli chcete využívat ještě pohodlnější dlouhodobý pronájem auta závazků, podívejte se na Driveto klub, kde najdete více informací.