Chytré pomůcky pro miminka, které naše maminky rozhodně k dispozici neměly

Dnes mají maminky k dispozici mnoho pomocníků, které jim usnadní život. Ať už jde o moderní postýlky, přebalovací pulty, vlhčené ubrousky, jednorázové pleny a další. Ne vždy se jedná o pomůcku/potřebu, kterou maminka chce. Třeba dnešní trend velí opětovný návrat, k látkovým plenám. Nicméně najdou se i pomůcky, které jsou opravdu skvělými pomocníky. Společně se na některé z nich dnes podíváme.

Kočárek na běhání

Pokud jste maminka, která vyznává zdravý životní styl, do kterého patří i pravidelný pohyb, pak vám jistě neuniklo, že je dnes v módě běhání s kočárkem. Pro tyto účely existují jogging kočárky (kočárky na běhání) a určitě se nevyplatí podcenit jeho výběr. Dnešní nabídka kočárků pružně reaguje na aktivní životní styl moderních maminek a tatínků, a tak těchto kočárků přibývá. Je to určitě skvělý způsob, jak si udržet zdraví, zbavit se stresu a dostat se po těhotenství opět do dobré kondice.

Hnízdo na spaní

Asi jste si všimli, že miminko se nedokáže po narození zcela natáhnout a ležet rovně. Ani to není nutné, příroda ví, co dělá. Trvá to cca 4 měsíce, než si miminko lehne rovně. Z bříška je zvyklé na omezený prostor, kde leží stočené a zároveň je chráněno ze všech stran. Ve velkém otevřeném prostoru se nemusí cítit bezpečně.

Pro lepší aklimatizaci, klidnější spánek a postupný přechod jsou skvělou pomůckou hnízda pro miminka. Spí v ohraničeném prostoru a cítí se bezpečněji – jako v bříšku u maminky. Je-li vaše miminko plačtivé a špatně spí, zkuste hnízdo.

Koš na pleny

Díky koše na plenky nemusíte běhat 4 x za den k popelnici, aby doma nebyly pleny cítit. Jedná se o speciální koš, kde se každá plena zabalí do igelitového sáčku a koš pak stačí vynést jednou denně, případně následující den aniž by bylo nutné koš míjet obloukem.

Monitor dechu

Skvělá pomůcka, díky níž má maminka přehled, i když miminko spí v jiné místnosti a maminka třeba vaří v kuchyni. Není snad potřeba zmiňovat, že tímto způsobem může maminka dítěti i zachránit život, pokud dojde k dušení či selhání dechu.

Bílý šum

Bílý šum se používá pro lepší spánek miminka. Děti na něj dobře reagují – uklidňuje je. Můžete koupit hračku s uspávacím zvukem anebo vybrat zvuk na internetu a zkusit, který vašemu děťátku vyhovuje nejlépe.

Šátky a klokanky

Šátky a klokanky maminky dnes využívají stejně tak, jako kočárky. Obojí má své výhody i nevýhody. Ideální je střídat šátek a kočárek.

Obrázek: pixabay