Čištění koupelny snadno a rychle za použití věcí, která jsou ve většině domácností běžně dostupné

Všichni se chceme cítit doma dobře. Kromě kuchyně bývá v souvislosti s udržováním ještě jedna povinnost, a tou je čištění koupelny, která nám často kromě každodenní hygieny slouží také pro praní prádla či uskladnění rozmanitých čisticích prostředků, s čímž ale souvisí větší pravděpodobnost vzniku nepořádku. Přinášíme vám několik jednoduchých a praktických rad, s nimiž bude vaše koupelna opět zářit čistotou.

Jak vyčistit zrcadlo?

V každé správné koupelně by mělo být velké zrcadlo. Zrcadla totiž umí doslova kouzlit s prostorem, opticky ho zvětšují a zesvětlují, což především v malé koupelně velmi oceníte. Samozřejmě, že zrcadlo potřebuje náležitou péči. Špinavé a postříkané zrcadlo totiž dokáže velmi podstatně zkazit dojem z celé koupelny. Dokonalými pomocníky při čistění zrcadla jsou jedlá soda a peroxid vodíku. Stačí, když si jejich smícháním vytvoříte roztok, kterým poté zrcadlo nastříkáte a následně setřete za pomoci houbičky či jemného hadříku. Tajným tipem je také potření zrcadla vrstvou holicího krému, kromě čisticích vlastností krém zabrání zapařování zrcadla například poté, co si dopřejete horkou sprchu.

Jak vyčistit vanu či umyvadlo?

Jedlou sodu oceníte i při čištění vany, stačí smíchat čtvrt šálku jedlé sody, půl šálku octa a jeden šálek dezinfekčního roztoku s alkoholem a vše poté přilít ke čtyřem litrům teplé vody. Tento roztok poté naneste pomocí houbičky na celý povrch vaší vany či umyvadla a nechte působit přibližně po dobu patnácti minut. Po uplynutí této doby vše jen jednoduše opláchněte a vaše vana i umyvadlo budou opět jako nové.

Jak vyčistit toaletu?

Skvělým pomocníkem při čistění toalety je ústní voda, stačí ji smíchat s vodou a tímto roztokem pak potřít vnitřní i vnější části toalety. Následně nechte roztok s ústní vodou přibližně půl hodiny působit. Dalším krokem je použití toaletní štětky k vydrhnutí vnitřních částí toalety, kdy vrstva nečistot je narušena působením roztoku, a tak jde vše velmi snadno. Na závěr stačí toaletu spláchnout a je hotovo.

Jak vyčistit rez na bateriích?

Případné rzi se zbavíte velmi lehko pomocí soli a citronové šťávy. Zrezlé místo nejprve posypte vrstvou kuchyňské soli a poté na něj vymačkejte citronovou šťávu. Nechte působit přes noc. Sůl se šťávou budou reagovat a rez rozpustí. Ráno stačí místo omýt čistou vodou a po rzi nebude ani památka.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]