Čištění oken snadno a rychle. Na zašlé rámy lze vyrobit účinný mycí prostředek

I okenní rámy si zaslouží důkladnou péči. Možná vám připadá, že na tom není nic složitého, ale ukazuje se, že spoustu lidí čištění okenních rámů podceňuje a věnuje mnohem větší pozornost pouze dokonalému vyčištění skel. To ale není nejlepší řešení, protože vrstvy usazených nečistot mohou mít vliv na to, jak okna těsní či netěsní, což je především teď před zimou důležité.

Jen otření vlhkým hadříkem nestačí

Většina z nás čistí okenní rámy jedním přejetím vlhkým hadříkem poté, co vyčistíme celé okno. To ale k odstranění usazených nečistot nestačí. K tomu, abyste je odstranili a vaše okna byla nejen čistá, ale také se dobře zavírala, otvírala a těsnila, se vyplatí vyrobit si doma jednoduchý čisticí prostředek, který se skvěle hodí na všechny typy okenních rámů, plastové i dřevěné.

Co budete potřebovat a jak přípravek vyrobit?

Na výrobu našeho skvělého přípravku budete potřebovat jen dvě ingredience, které má většina z vás vždy doma, jedlou sodu a peroxid vodíku. Na výrobě přípravku není nic složitého, stačí znečistěné místo nejprve posypat trochou jedlé sody a poté polít troškou peroxidu vodíku. Nechte dvě až tři minuty působit a následně otřete houbičkou či hadříkem. Veškeré usazené nečistoty budou rázem pryč. Nevěříte, vyzkoušejte!

Proč peroxid a jedlá soda

Jedlou sodu neboli chemicky hydrogenuhličitan vápenatý pravděpodobně znáte jako součást kypřících prášků do pečiva. Šířka využití jedlé sody je však mnohem větší,  je totiž velmi účinným přírodním čisticím prostředkem. Jejích vlastností můžete využít například při čistění koupelny, trouby, mikrovlnky či nádobí, velmi účinná je na usazeniny od čaje a kávy. Peroxid vodíku, česky někdy známější pod označením kysličník, je roztok, který se skládá z vodíku a kyslíku. Nejčastěji se používá jako dezinfekce na nejrůznější odřeniny a škrábnutí. To ale není jediná možnost, jak ho lze využít, v kombinaci s jedlou sodou totiž reaguje a pomáhá odstranit i ty nejusazenější nečistoty.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]