Citron jako efektivní univerzální pomocník v domácnosti. Čistí a zároveň příjemně voní

Proč utrácet za drahé čističe plné chemie, když je tu možnost lepší a levnější. Je to čištění citronem. Podívejte se, kde všude lze tento způsob čištění využít. Najednou zjistíte, že jste zbytečně utráceli peníze za různé přípravky, které mohlo nahradit známé ovoce.

Univerzální čistič

Stačí jenom citronová šťáva s vodou a máte k dispozici univerzální čistič, který lze použít třeba na laminátové povrchy, mramor, ale i kámen, porcelán, stejně jako keramiku,

Čištění mikrovlnné trouby

Čištění citronem je nesmírně jednoduché. Vymačkejte do sklenice šťávu z citronu, zalijte vodou a dejte na 2-3 minuty ohřívat do mikrovlnky. Potom ponechte dalších 5 minut ve vypnutém přístroji. Když otevřete dvířka, všechny nečistoty hravě setřete.

Nádobí a kuchyňské potřeby

Pokud vše myjete v myčce, tak do ní před zapnutím dejte polovinu citronu. Ten výrazně pomůže tam, kde klasická tableta nebo přípravek nezvládají.

Provonění lednice

Můžete dát do lednice buď dvě poloviny citronu, nebo jimi můžete klidně otřít stěny a police. Lednici nejenom provoníte, ale také se zbavíte bakterií.

Čištění prkének

Nevíte, jak se zbavit zašlých skvrn? Kyselost citronu pomůže. Nejprve prkénko posolte a potom po něm jezděte půlkou citronu. Jednoduché a efektivní.

Eliminace zápachu

Citron lze použít také u vašich odpadkových košů. Jednoduše je zevnitř vytřete citronovou šťávou. Odstraníte bakterie a také zajistíte skvělé provonění.

Vyleštění chromu

Čištění citronem můžete využít také u chromových materiálů. Odstraníte vodní kámen, případné bakterie a také zajistíte vskutku dokonalý lesk.

Lakování podlah

I na to lze použít citron. Pokud hledáte přírodní produkt, smíchejte kvalitní olivový olej s citronovou šťávou v poměru 2:1. A je hotovo.

Osvěžte koberec

Postačí, když použijete jedlou sodu, do které přidáte pár lžiček citronu tak, aby zůstala stále sypká směs. Tu nasypte na váš koberec a po 10 minutách ji vysajte.

Praní prádla

Konkrétně tedy skvrn v podpaždí. Pokud se objevují, použijte směs vody a citronové šťávy ve stejném poměru a dané místo lokálně vyčistěte. A funguje to i na jiné skvrny.

Eliminace plísní

I na to se může hodit citron. Je jedno, kde se plíseň nachází, ale čištění citronem je celkem efektivní. Dokáže ji nejenom odstranit, ale i zabít bakterie.

Osvěžovač vzduchu

Ten přírodní je nejlepší. Stačí vám nakrájený citron na topení, popřípadě citronová šťáva smíchaná s vodou, kterou pomocí rozstřikovače aplikujete do prostoru.

Čistič toalety

Jak vodní, tak i močový kámen mohou být minulostí. Pokud nechcete kupovat desítky citronů, nabízí se také alternativa v podobě kyseliny citronové. I ta skvěle zabírá.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]