Co je malé to je hezké: výstižné pro tento dokonalý dům, který má pouhých 40 m2

Tento praktický dům, který propojuje rustikální a moderní styl, se opravdu majitelům podařil. Moderní nábytek je jednoduchý, tím je vyhovující pro malé prostory, minimalismus je snadno kombinovatelný a vytváří tak příjemný pocit domácího krbu.

Dům postavil architekt a majitel Dave Bates, který pojmenoval svůj dům jako „Urban Cabin“.

Dave pracuje pro společnost, která se zaměřuje na stavbu malých domů. Zákazníci si vybírají domy okolo 40 m2, to jsou opravdu malé prostory. O to víc, se architekti musí zamyslet nad využitím celého prostoru domu, aby byl praktický a funkční. Nenajdete od nich žádné dva domy, které jsou stejné. Můžeme tedy říct, že každý jednotlivý dům je unikátní, moderní a kreativní. Z hlediska bezpečnosti jsou zde velmi důležité certifikáty, stejně jako u „Urban Cabin“

Davův dům o rozloze 40 m2, je jedním z jeho největších projektů. Dům je obložený cedrovým dřevem a střecha je odolná vůči korozi. Kuchyň je propojená s obývací částí. Strop je obložen borovicovým dřevem, a též tento druh dřeva můžete vidět na jednotlivých okenních rámech. Okna jsou veliká a navržena tak, aby celý prostor působil větší a vzdušnější.

Domek je sice malý, ale praktický. Naleznete v něm vše, co člověk potřebuje. Například v kuchyni je plnohodnotný sporák s troubou na pečení, dále zde nechybí lednička a dřez.

Díky vhodné kombinaci tmavého dřeva podlah a bílých obkladů, působí celý dům velice příjemně.  Asi si říkáte, jak mohou lidi v tak malém prostoru žít, jak mohou uskladnit všechno oblečení a další věci. Jak můžete vidět na fotografiích, na vše se myslelo a dům je propracován do nejmenšího detailu, i dětská postýlka se sem vejde včetně prostoru na hračky. Dětský pokojíček naleznete v přízemí.

Dům je zasazen do zahrady plné zeleně a vzrostlých stromů, za nás musíme říct, že architektovi se opravdu povedlo mistrovské dílo.

Dokázali byste si představit žít v takovém domku? Myslíte si, že je opravdu potřeba mít kolem sebe tolik prostoru?