Moderní plážový dům láká na skvělou polohu i moderní architekturu

Mít plážový dům, to je velký sen mnoha lidí. Chtějí mít nemovitost, kam by mohli vyrazit na víkend, nebo třeba na prázdniny. Charakteristikou takového domu je hlavně jeho zajímavá poloha. Tak, jako v případě těchto dvou zajímavých nemovitostí, které se nacházejí poblíž pláže v Estonsku. Unikátů, které domy mají, je hned několik.

Zcela výjimečná poloha

Jak jeden, tak i sousední druhý plážový dům se mohou chlubit zcela unikátní a také nádhernou polohou. Z obou z nich je ten nejkrásnější výhled na hladinu moře. Obě nemovitosti se nacházejí v Estonsku na Matsia Beach. V místě, kde se nachází už jenom pár původních rybářských domků. Sice zde tyto domy celkem vynikají, ale rozhodně ne tak, jak mnozí čekají. Díky provedení a materiálu sem mohou celkem dobře zapadat.

Hlavně pro odpočinek

Cílem plážových domů je nabídnout krátkodobé ubytování tomu, kdo chce utéct z města a kdo si chce odpočinout daleko od civilizace. To obě dvě nemovitosti splní. Lze v nich jenom tak odpočívat a dívat se na moře, je možné se procházet po pláži, nebo je možné grilovat na terase, stejně jako si zde lze užít i vířivky. Možnostem odpočinku se meze rozhodně nekladou.

Povedený otevřený prostor

Tento plážový dům může zvenku, díky svému provedení i použitým materiálům vypadat jako jedna z původních nemovitostí. Stačí ale nahlédnout dovnitř a je jasně patrné, že na vás dýchne moderna. Základem jsou velké otevřené dispozice, velké skleněné stěny, stejně jako zaujme třeba stylově obložený krb, velká pohovka a řada dalších věcí, které uspokojí požadavky na komfortní bydlení se všemi moderními vymoženostmi.

Rozdělení na dvě části

Tento dům na pláži, tedy obě dvě nemovitosti, jsou unikátní i tím, že každá část má svou jasnou a předem danou úlohu. Jedna část je určena pro běžný život, tedy jako hlavní dům. A druhá část je určena naopak pro relaxaci, a tak je její součástí i již zmíněná terasa, stejně jako je její součástí také například sauna. Ideální místo ve chvíli, kdy počasí nedovoluje naplno těžit z polohy dané nemovitosti.

Fotografie: Tonu Tunnel

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]