Dali výpověď z nájmu a postavili si vlastní mobilní dům

Příběh tohoto mladého páru ukazuje, že se dá bydlet skutečně kdekoliv. Postavili si netradiční mobilní dům. A to hned potom, co už je přestalo bavit dávat vysoké peníze za nájem a klasická nemovitost pro ně byla nedostupná. Pokud se někdy chystáte na Nový Zéland, třeba jejich mobilní dům uvidíte.

Základem se stalo staré nákladní auto

Jak jsme zmínili, svůj mobilní dům si postavili sami svépomocí. Jako základ jim posloužilo staré nákladní auto, které koupili a začali ho přestavovat takzvaně k obrazu svému. A práce to dalo hodně. Na začátku to byly základní konstrukce, které postupně dostávaly zcela unikátní tvář.

Jako malý hrad

Na první pohled to vypadá, že je jejich mobilní dům malý hrad. A to jak díky netradiční architektuře, tak i díky drobným detailům, na které při samotné realizaci dbali. Zkrátka a jednoduše se chtěli odlišit od všech možných standardů. I proto jejich pojízdný dům budí takovou pozornost bez ohledu na to, kam s ním přijedou.

Konstrukce se dá rozložit

Unikátní na tom všem je také to, že část konstrukce se dá rozložit. Na první pohled vypadá jejich bydlení jako malé, ale jakmile někde zastaví a rozloží jednotlivé části, najednou se vše výrazně zvětší. A v tu chvíli dokážou každého přesvědčit o tom, že toto jejich bydlení je nejenom unikátní, pokud jde o vzhled, ale je také maximálně praktické. To ostatně dokládají i tyto fotografie, díky kterým můžete nahlédnout do interiéru.

Mohou bydlet kdekoliv

Díky této nemovitosti si doslova splnili svůj sen. Bydlet v bytě bylo sice dobré, ale byli upoutáni jenom na jedno místo. Takto mají tolik chtěnou volnost. Mohou si kdykoliv nastartovat, složit jednotlivé čísti a vyrazit jinam. A protože Nový Zéland nabízí opravdu mnoho velmi zajímavých míst, kam mohou vyrazit, jsou doslova ve svém živlu. A jak to u nich „doma“ vypadá? Podívejte se.

 

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]