Dekorace z ruliček: Ozvláštněte domov něčím, co běžně vyhazujete

Dekorace z ruliček vám ukážou, že je po použití toaletního papíru nemusíte vyhazovat, ale udělají ještě mnoho parády. A rozhodně nevypadají ani odpudivě, ani nevypadají nijak kýčovitě. Pokud chcete svůj domov zajímavě vyzdobit a zároveň nejste příznivcem tvorby papírového odpadu, je tato inspirace jako stvořena přímo pro vás.

Stačí jenom pár věcí

Nejlepší na tom všem je, že když budete dekorace z ruliček vyrábět, rozhodně na ně nepotřebujete žádné extra pomůcky. Kromě zásoby ruliček od toaletního papíru vám postačí nůžky a dále buď silikonová tavicí pistol, nebo klasické lepidlo. A dále? To už nebudete potřebovat absolutně nic. Tedy jenom dostatek vašeho času a trochu zručnosti. To však jsou věci, které má doma víceméně každý.

Stříhejte a lepte

Jaký je postup? Jednodušší, než si myslíte. Jako první je třeba vzít jednotlivé ruličky a ty nastříhat. A to na stejně široké kousky. Těch může být několik desítek, ale klidně i několik stovek. Záleží jenom na to, jak velké dekorace z ruliček budete chtít vyrábět, nebo na tom, jak velké mají být.

Když máte nastříháno, můžete se pustit do samotného lepení. Zde použijte buď onu silikonovou pistoli, nebo také klasické lepidlo. Aby vám v tomto případě spoj držel, doporučujeme použít kolíček, který udrží místo v pevném sevření do doby, než klasické lepidlo zaschne.

Inspirujte se zajímavými možnostmi

A jak konkrétně k sobě slepovat jednotlivé nastříhané ruličky a jaké ornamenty tvořit? To už je čistě jenom na vás samotných. Fantazii se meze rozhodně nekladou. Pokud začínáte, jsou osvědčenou volbou motivy květů, na které stačí pár kousků a tento populární motiv je na světě. Klidně se však můžete vydat i odvážnější cestou a vytvořit originální stojaté dekorace, stejně jako třeba originální plastiky na vaši zeď. Pamatujte, že postup je stále stejný. Jenom stříháte a lepíte a pod rukama vám vznikají umělecká díla.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]