Dětské pokoje středobodem interiéru, aneb jak jim dodat hravost i útulnost?

Dětské pokoje jsou rájem všech malých raubířů a ideálním místem pro rodiče, kteří zde mohou popustit uzdu své fantazii. Zařídit dokonalý dětský pokojíček ale rozhodně není jen tak – najednou před vámi stojí úkol umístit do jednoho pokoje celou řadu funkcí a zároveň se postarat o to, aby byl výsledek v dětských očí dostatečně lákavý a přitažlivý.

Dětské pokoje plní roli ložnice, pracovny, koutku na hraní i místa pro relaxaci. Jak to všechno skloubit do jednoho harmonického celku? Rodiče by měli pamatovat na skutečnost, že každé dítko je jiné a od této skutečnosti by se mělo odvíjet i vybavení jeho pokojíčku. Vaším úkolem tedy je zařídit takový prostor, který bude praktický, útulný a veselý, aby zde vaše ratolest chtěla trávit čas a cítila se zde příjemně. V dnešním článku vám poradíme, jak na to!

Myslete na potřeby vašeho dítka

Jak již bylo řečeno – každé dítko je originál a nelze tak k zařizování pokojíčku přistupovat podle přesně dané šablony. Každý rodič chce pro své dítě jen to nejlepší a určitě je i vaším cílem nabídnout vašemu pokladu přesně to, co potřebuje – myslete proto na jeho potřeby, které se postupem věku budou měnit. Rozhodně není na škodu si s dítětem sednout a zeptat se jej na jeho představy a přání, od kterých se následně můžete odvíjet. Navíc vám dětská pomoc může usnadnit výběr nábytku i doplňků, tak toho určitě využijte.

Dětské pokoje a základní vybavení

Dětské pokoje musí splňovat přesně stanovená pravidla, přičemž tím nejdůležitějším je samozřejmě bezpečnost. Co se základního vybavení dětských pokojíčků týče, nesmí zde chybět kvalitní a pohodlná postel, dostatek úložných prostorů, psací stůl a rovněž je potřeba myslet i na koutek určený k hraní a relaxaci. Jestliže si s výběrem vhodných kousků nábytku opravdu nevíte rady, můžete se porozhlédnout po sestavách, které obsahují vše, co dítko potřebuje. Sestavy dětského nábytku se liší vzhledem k věku dítěte, což vám ještě více usnadňuje výběr. Navíc vás takové sestavy mohou po cenové stránce vyjít daleko levněji, než kdybyste jednotlivý nábytek kupovali samostatně kus po kusu.

Do dětského pokoje patří radost a rozvernost

Aby byl dětský pokojíček v očích vaší ratolesti dostatečně přitažlivý, nesmí zde chybět zajímavé tvary a veselé barvy. Rozmanitosti můžete dosáhnout nejen pomocí výmalby, ale i doplňků – koberec, obrázky, samolepky, dekorace. Pamatujte, že děti barvy baví, vybírejte proto ty nejveselejší a nejvýraznější.

Obrázek: pixabay.com