Domácí česnek můžete mít i vy. Díky toto metodě vám vyroste kdekoliv

Jednoduchá metoda, pomocí níž si doma snadno vypěstujete domácí česnek., pomocí níž si doma snadno vypěstujete domácí česnek. Nebudete se kvůli němu už muset trmácet do obchodu nebo na trh, ale budete ho mít doma snadno po ruce. Možná váš překvapí, jak snadné toto pěstování je. Pokud tedy máte česnek rádi, a nebaví vás ho stále kupovat, čtěte dále.

Domácí česnek, plodina plná zdraví

Česnek se často používá k ochucení jídel, ale jsou lidé, kteří si dají rádi česnek jen tak. No, aby ne, vždyť česnek patří mezi nejzdravější plodiny vůbec. Má v sobě hromadu zdravých látek, které dokonale přispívají našemu zdraví. Řeč je samozřejmě o česneku, který je pěstován přirozeně, tudíž bez chemikálií.

Pravý česnek chrání cévní systém a srdce. Pomáhá také předcházet stárnutí a snižuje hladinu cholesterolu. Posiluje imunitní systém, díky čemuž je tělo odolnější vůči patogenům. Má také antibakteriální a protizánětlivé účinky a snižuje krevní tlak. Je to přírodní antibiotikum, které pomáhá v případě virového onemocnění a chřipky. Velmi často se také doporučuje v případě slabosti nervového systému. Podle některých studií dokonce zastavuje buněčné dělení maligních nádorů. Sami vidíte, že schopností má mnoho, a z toho důvodu je báječným pomocníkem a nepostradatelnou součástí každé domácí lékárny.

Stačí pár hlavic česneku

Ceny česneku se v posledních letech poněkud zvýšily, a i přesto, že čeští zemědělci dostávají na pěstování česneku dotace, stále můžeme vidět v obchodech spíše ten upravovaný. Takový česnek ovšem nemá ty pravé účinky, a proto pokud si chce vychutnat opravdu zdravý a silný česnek, je dobré koupit ho na trhu, nebo rovnou vypěstovat doma. Jediné, co k tomu potřebujete je pár česnekových hlavic od původního pěstitele.

Postup pěstování domácího česneku

Máte-li malou zahradu, nebo nemáte-li ji vůbec, nevadí. K pěstování vám bude stačit květináč na balkoně či terase.

Vhodnou nádobu naplňte volnější zeminou, do které zasaďte získané hlavice česneku. Umístěte je cca 10 cm od sebe a zhruba 8 cm hluboko, na ideálně slunné a teplé místo. Ujistěte se, že je půda dostatečně vlhká, ale nikoliv přeplněná.

Jakmile se objeví první výhonky, odřízněte zelenou část, kterou můžete v klidu zkonzumovat. Pokud ho vysadíte na podzim, první zelené výhonky je dobré jíst na jaře dalšího roku. Jakmile stonky zhnědnou, je čas vytáhnout hlavice, čímž získáte krásný nový česnek.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]