Dřevěná chata je malá, ale nabízí vše, co majitelé potřebují k odpočinku

Tato dřevěná chata možná vypadá malá, ale ve skutečnosti toho ukrývá mnoho. Jak z praktičnosti, tak z estetiky. Pokud byste ji chtěli vidět na vlastní oči, je třeba vyrazit do Francie. A ještě byste ji museli hledat, protože se nachází na samotě, uprostřed polí. Právě tato lokalita je ideálním místem na odpočinek daleko od lidí.

Původně šlo o starou stodolu

Pokud vám tato dřevěná chata na první pohled připomíná stodolu, tak se rozhodně nemýlíte. Právě stodolou tato nemovitost v minulosti opravdu byla. Ta se však přestala používat, a tak vznikl nápad na zajímavou rekonstrukci. Díky tomu vzniklo zajímavé místo na rekreaci, kde se samozřejmě dá bez problémů celoročně bydlet.

Unikátní kombinace materiálů

Na první pohled je vidět, že základem bylo, aby tato dřevěná chata stále připomínala původní stodolu. A tak byl zachován jak tvar, tak bylo použito i dřevěné obložení. Zajímavě to vypadá také v interiéru, kde se dají najít různé kombinace materiálů. Nechybí klasický masiv, stejně jako kusy dřevěných desek, ale i bambusové dřevo, nebo třeba pogumované materiály. Dost možná netradiční kombinace, které však skvěle vypadají.

S důrazem na využití moderních technologií

I když si sem mají majitelé jezdit odpočinout od civilizace, nelze opomenout, že využití moderních technologií se nebrání. Celá dřevěná chata může být v podstatě ovládaná na dálku. Díky tomu lze třeba zapnout topení a přijet již do chaty, kde bude příjemné klima. Stejně tak lze objekt monitorovat, a tak vědět o možné návštěvě zlodějů.

Jednoduchost, ale praktičnost

Někomu může tato dřevěná chata připadat až příliš stroze a jednoduše. To je určitě pravda, na druhou stranu, proč mít doma věci, které se stejně nevyužijí. Vše, co zde je má svůj praktický význam, a to je velmi důležité. Vše ostatní není potřeba.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]