Dům na pobřeží, který vyniká svou architekturou, dispozicí i nízkými náklady

Tento dům na pobřeží se stal splněným snem. Je nejenom dokonalým architektonickým dílem, ale i praktickým místem pro život. A i když to, že je na břehu svádí k tomu si myslet, že se nachází někde kde jsou teploty stále vysoké, opak je pravdou. Najdete ho v místě, kde jsou teploty spíše chladnější. A to v Norsku.

Zajímavá lokace

Nejenom, že se jedná o dům postavený v Norsku, tedy v zemi, kde vládne chlad. Zaujme i přesná lokace, jelikož kombinace bažinatého pobřeží a skalnatého okolí není často místem, kde by se stavělo. Zde se však můžete přesvědčit o tom, že se to povedlo. A velmi dobře.

Na první pohled láká na dřevěné provedení

Už na první pohled tento dům na pobřeží láká svým designem. Jednoduchý ostré tvary v kombinaci s dřevěným obkladem vypadají velmi příjemně. A navíc celá nemovitost perfektně zapadá do okolní krajiny. I na to byl kladen důraz při realizaci tohoto bydlení, pod kterým jsou podepsáni lidé z TYIN tegnestue Architects.

Dřevo nechybí ani uvnitř

Dřevo nenajdete jenom v exteriéru, ale jasně dominuje také uvnitř. Zapomeňte na klasické omítky, které znáte z vašich domů a bytů. Tento dům na pobřeží je obložený dřevem i v interiéru. A to nejenom v případě stěn, ale také v případě stropů.

Velká otevřená dispozice

Obývací část zaujme svou velikostí. Otevřené dispozice dělají prostor mnohem větší, než ve skutečnosti je. Celý prostor je rozdělen na pomyslné segmenty, a to na část s gaučem a křeslem, dále na část jídelní suplující klasickou jídelnu, a v neposlední řadě se jedná o kuchyňskou část, kde byl při zařizování kladen důraz hlavně na praktičnost.

Koupelna, která bere dech

Přijde vám při pohledu na toto bydlení, že už nemůže být dokonalejší? Ještě jednou vás vyvedeme z omylu. A to možností nahlédnout do koupelny. Především stylová vana je tím, co musí závidět opravdu každý. A jelikož je tento dům umístěn skutečně na samotě, není nutné bát se prosklených prostor.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]