Dům na samotě ukazuje, jak skvěle lze využít přírodní materiály

Mít dům v lese je snem mnoha lidí. Pokud by navíc vypadal jako tento, lepšího bydlení patrně nebude. Toto řešení jasně ukazuje, jak se dají zajímavě využít přírodní materiály, jak dům může skvěle vypadat a jak se do okolního prostředí doslova dokonale hodí.

Spojení tradice i moderny

Už na první pohled je celkem jasné, že tento dům v lese kombinuje hned dva styly. A to velice povedeně. Tím prvním je styl moderní, což dokládají třeba okna, i zajímavé dispozice. Styl klasický reprezentují hlavně použité materiály.

 

Dostatek prosklených ploch

O prosvětlenost interiéru se není třeba bát, jelikož dům nabídne opravdu velké množství prosklených ploch. Velká okna tak dokonale osvětlí otevřenou dispozici, ve které najdeme jídelnu, kuchyni a také obývací část.

Obrovský životní prostor

Díky otevřeným dispozicím tento dům v lese nabídne ohromnou prostornost. Když to nebylo nutné, nebyly použity ani stěny. Díky proskleným plochám místo zdí navozuje dojem, že se člověk prochází nikoliv doma, ale v přírodě.

Dokonalá designová čistota

Důraz na světlé provedení a celková designová čistota dělají z tohoto domu skutečný architektonický skvost. Zcela narušuje představy mnohých o tom, že dům v lese musí být nutně jenom srubem, který připomíná chatu.

Spodní obývací část

Tento dům je patrový a je charakteristický tím, že jeho spodní část bychom mohli označit jako obývací, nebo veřejnou. Jídelna, kuchyně i obývací pokoj jsou těmi prostory, kam se návštěva ve většině případů podívá.

Horní část je soukromá

Pokud se v domě vydáte po schodech nahoru, již se dostáváte do části, která je spíše soukromá. To proto, že se zde nachází pracovna, najdete zde také ložnici, ale samozřejmě i koupelny pro obyvatele. Tedy místa, kam návštěva obvykle nemíří.

Prozkoumejte další části

Sami si prohlédněte jednotlivé fotografie a prozkoumejte jednotlivé části tohoto domu. V tu chvíli zjistíte, že bydlení v lese v kontaktu s přírodou nemusí být zase až tak špatné, pokud máte možnost právě tohoto interiéru.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]