Dům ve tvaru písmene A není jen obyčejnou letní chatou

I když se lze stále častěji setkat s různými nadčasovými nemovitostmi, dům ve tvaru písmene A je stále klasikou. I když může na první pohled připomínat spíše letní chatu, realita je taková, že ty moderní nabídnou plnohodnotné bydlení.

Dům ve tvaru písmene A byl populárním prázdninovým objektem od padesátých do sedmdesátých let. A nyní se opět vrací do módy. Tento konkrétní to dokazuje.

Rekonstrukce prázdninového domu

Dům ve tvaru písmene A na který se podíváme není novostavbou, ale je rekonstrukcí jednoho z původních populárních domů. Dříve sloužil skutečně k rekreaci a cílem bylo tuto možnost zachovat. Ale se zajištěním toho, co současní hosté potřebují.

Místo pro 6 lidí

Tento dům dokáže nabídnout prostor až pro 6 hostů. A každý z nich zde má potřebné soukromí i komfort. Uvnitř totiž můžete najít hned tři ložnice a také tři koupelny. Tedy tři dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. K tomu přidejme centrální čas, kde se obyvatelé mohou scházet. Ideální volba třeba pro party přátel, kteří chtějí někam vyrazit.

Skvěle zapadá do krajiny

Jsou domy, u kterých se dá říci, že jsou doslova jako pěst na oko. O tomto to zaručeně neplatí. Klasická koncepce ukazuje, že střecha do tvaru písmene „A“ pomáhá domu skvěle zapadnout do okolní krajiny. A to není vše. Z domu i jeho okolí je nádherný výhled na okolní domy. Ideální místo pro krátkodobou i dlouhodobou relaxaci.

Z malých oken velké prosklené plochy

Rekonstrukce původního domu byla skutečně rozsáhlá. Dokládá to také pohled z čelní strany. Zatímco původně měl dům jenom klasická tři okna a jedny prosklené dveře, díky změně byly realizovány velké skleněné plochy. Ty zajistí o mnoho více světla, které může proudit do interiéru.

Dřevo v hlavní roli

Co dominuje v samotném interiéru, to je pochopitelně dřevo. A to hned ve dvou variacích. První je založena na přírodním vzhledu dřeva, bez jakékoliv úpravy. Ta druhá na použití bílé barvy, která má symbolizovat čistotu a prostor opticky zvětšovat. Jak je vidět, daří se to více než dobře.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]