Dům ze dřeva vyniká moderní architekturou, která skvěle ladí s okolní přírodou

Většina z nás si dům ze dřeva představí jako moderní dřevostavbu, která je k nerozeznání od běžného zděného domu. To ale není jediná možná varianta. Když to do ruky vezme tým moderních architektů, tak můžeme říci, že vznikne skutečné umělecké dílo. A vypadá opravdu skvěle.

Krásný dům na velkém pozemku

Už samotná lokace, kde je tento dům ze dřeva umístěný, je doslova dokonalá. Nechybí velký pozemek, který má rozlohu 400 metrů čtverečních. Správě na něm je posazena nemovitost, která nabízí nádherné výhledy do okolí, a to včetně výhledů na krásné horské masivy. Unikátem domu je i to, že nemá pevné základy. V případě potřeby ho lze dokonce přestěhovat jinam. Ano, bylo by to náročné, ale podle architektů realizovatelné.

Důraz na přírodní materiály

Je to dřevěný dům, a tak je jasné, že na přírodních materiálech je přímo postaven. Ty jsou ale stále viditelné, jelikož místo venkovních omítek bylo použito stylové dřevěné obložení. I díky němu nemovitost skvěle zapadá do okolní krajiny, se kterou nádherně ladí.

Společné prostory i dostatek na soukromí

Dům byl postaven s ohledem na moderní trendy, které jsou spojeny s využitím otevřených dispozici. Díky tomu mohou být jednotliví členové rodiny stále v kontaktu. Přitom ale v interiéru nechybí místa, kde má k dispozici každý své potřebné soukromí. Kromě klasického přízemí, kde je k dispozici obývací pokoj, kuchyně a také pracovna je součástí tohoto domu i horní patro.

Maximum světla po celý den

Kromě dřeva bylo použito i velké množství skla. Díky velkým skleněným tabulím je zajištěno, že do interiéru proniká dostatek tolik potřebného denního světla. Navíc to má i svou praktickou stránku, jelikož slunce pomáhá v chladných dnech interiér také ohřívat, což výrazně snižuje energetickou náročnost této nemovitosti.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]