Hydrolyzovaný kolagen má blahodárný vliv na pokožku

Hydrolyzovaný kolagen, známý také jako kolagenní peptid či kolagenní hydrolyzát, se používá jako doplněk stravy, protože se velice snadno vstřebává do krevního oběhu. V posledních několika letech potravinové doplňky s tímto kolagen získávají na oblibě mezi lidmi, kteří chtějí dodat své pleti mladistvější vzhled, zmírnit bolesti kloubů i zlepšit zdraví kostí.

V první řadě je nezbytné vysvětlit, co je to vůbec kolagen. V podstatě se jedná o klíčovou bílkovinu v lidském těle, protože se nachází v kůži, kostech, chrupavkách, šlachách a zubech. Hraje důležitou roli ve struktuře a funkci tělesných buněk i tkání (jako jsou krevní cévy, rohovka, dáseň a pleť). Stejně tak kolagen podporuje hojení ran a regeneraci kostí.

S věkem se produkce kolagenu snižuje

S přibývajícím věkem se přirozená produkce kolagenu zpomaluje, a proto je vhodné užívat doplňky stravy s hydrolyzovaným kolagenem. Úbytek kolagenu začíná mezi 18. až 29. rokem života. Hydrolyzovaný kolagen v potravinových doplňcích se získává několika způsoby, a to z různých živočišných zdrojů, například krav a prasat. Existují i alternativy pro vegetariány, respektive vegany, neboť někteří výrobci získávají kolagen z řas.

Kolagen se vyznačuje mnoha benefity

Kolagen se používá především jako účinný nástroj v boji proti stárnutí, dále pak podporuje zdraví kostí a kloubů či napomáhá hojení ran.

Kolagen tvoří zhruba 70 až 75 % pokožku, největšího orgánu v těle, který chrání před vnějšími vlivy, pomáhá regulovat teplotu a plní další důležité tělesné funkce. S přibývajícím věkem však kolagen ve vnitřní vrstvě pokožky ubývá, což vede k jejímu vysušování, ztrátě pružnosti a tvorbě vrásek. Stárnutí však dokáže zpomalit dostatečné množství kolagenu.

Doplněk stravy s touto významnou bílkovinou můžete koupit v internetovém obchodě Woldoshop.cz.