I dřevěný dům může odkazovat k tradici. Důkazem je dílo mladých architektů

Dnes je dřevěný dům synonymem pro nadčasové stavby mladých architektů. Tento konkrétní však ukazuje, že může vypadat i klasicky. Pokud bychom vám neřekli, že je to dřevostavba, dost možná byste si říkali, že se jedná o původní cihlový dům, který byl jenom zrekonstruován. A právě takový byl hlavní cíl architektů.

Důraz na klasický vzhled

Vzhledem k lokalitě, kde se tento dřevěný dům nachází bylo třeba dodržet klasický vzhled. Aby nemovitost nijak nevybočovala a pokud možno zapadala do původní zástavby co je všude okolo. Jistě potvrdíte, že se to povedlo.

 Moderní dřevěné obložení

Aby byl dům více spojený s přírodou, zaujme poměrně moderní, ale ne nějak extravagantní dřevěné obložení, které najdeme na jedné z jeho částí. Zajímavým způsobem odděluje menší terasu, která je jako stvořená k relaxaci. Zároveň obložení pokračuje dále až k hlavním vchodovým dveřím.

Ani uvnitř nechybí dřevo

Jste zvyklí na to, že interiér domu musí mít klasické fasády a nátěry? Tento dřevěný dům vás vyvede z omylu. Zatímco z exteriéru vypadá klasicky, uvnitř vás zaujmou hlavně dřevem obložené zdi. Ložnice díky tomu vypadá podstatně útulněji.

Vše v jedné rovině

Tvar domu se může pro někoho jevit jako omezující. Architekti si však poradili velmi dobře a jednotlivé místnosti se tak nacházejí v jedné rovině. Vlastně stačí jít rovným krokem a jednoduše projdete z jednoho konce na druhý.

Důraz na otevřenost

Průchod domem však není zajištěn žádnou uzavřenou chodbou. Právě naopak. Je vidět, že hlavní roli zde hrál důraz celkové otevřenosti. Ta napomáhá i tomu, že se interiér jeví větší, než je.

Místa pro odpočinek

I když měl být tento dřevěný dům primárně postaven a zařízen účelně, nechybí tu ani místa pro odpočinek. Pohodlný gauč doslova láká k tomu, abychom se na něj posadili.

Skromnější koupelna

Co dost možná zklame, to může být přece jenom skromnější koupelna, s umyvadlem a se sprchou. Na druhou stranu jde o místnost ryze praktickou a v tomto směru veškerá očekávání zcela určitě splní.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]