Interiérová barva je využitelná i na nábytek. Stačí do ní přidat jednu věc

Primárně se interiérová barva hodí jenom na malování zdí. Když do ní však přidáte jednu unikátní ingredienci, využijete ji i jinak. A to konkrétně na nábytek. Jistě budete namítat, že při natírání dřeva je třeba pořídit specifickou barvu, která je na něho přímo určená. My vám však budeme jasně oponovat, jelikož vám ukážeme, jak lze využít tu interiérovou.

Stačí do ní přidat jednu věc

Interiérová barva je určené k tomu, aby se s ní natírala zeď. Tedy vnitřní fasáda. Ta má přece jenom zcela jiné vlastnosti než dřevo, a tak je jasné, že pokud byste barvu otevřeli a začali natírat nábytek, nebude na něm nijak dobře držet. Když ale přidáte jednu celkem unikátní ingredienci, tak rázem docílíte toho, že s ní dřevo bez problémů natřete.

Vytvořte speciální barvu na dřevo

Jak na to? Velice jednoduše. Základem bude samozřejmě interiérová barva, kterou můžete využít v jakémkoliv odstínu, který máte doma nebo který se vám líbí. Dále budete potřebovat také trochu vody a v neposlední řadě to hlavní. Jedlou sodu. Abyste věděli kolik čeho, zda jsou doporučené poměry:

  • 1 šálek barvy
  • ½ šálku jedlé sody
  • 3 lžíce studené vody

Následný postup je celkem jasný. Stačí barvou pouze míchat do doby, než se jedlá soda rozpustí. Jelikož je práškem, není to nic složitého ani zdlouhavého. Za pár minut je barva připravena k použití.

Můžete začít s natíráním

Jakmile máte barvu již namíchanou, nic nebrání tomu, abyste začali se samotným natíráním. Je jedno, o jaký dřevěný povrch půjde. Pokud bude správně očištěný, můžete si být jisti, že na něm bude bez problémů držet i interiérová barva. Ideální způsob, jak ji nejenom využijete, pokud vám zbyla, ale i způsob, jak se vám povede ušetřit nemalé peníze. To proto, že nemusíte kupovat speciální nátěry na dřevo, které přece jenom nejsou až tak úplně levné. Spíše naopak.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]