Jak si zútulnit zasklenou lodžii a balkón

Uvažujete o zasklení svého balkónu nebo lodžie? Pro hovoří to, že získáte obytný prostor navíc. Prostor, který může váš život v bytě změnit k lepšímu. Když si zasklený balkón ještě zútulníte, opravdu tam budete rádi chodit. Na balkoně nebo lodžii, které jsou zasklené, můžete trávit čas skoro po celý rok. Popíjet kávu a odpočívat, číst si, pracovat na „homeofficu“, zařídit si malou zahrádku nebo posedět s přáteli. Útulný zasklený balkón je skvělá odpočinková zóna.

Vybavení balkónu

Na balkóně nebývá moc místa, proto je potřeba ho dobře využít. Základem je vhodný balkónový nábytek, ideálně úzká nebo i rohová sedačka, malý stolek, zavěšená police, proutěné křeslo. Klidně se poraďte i s bytovým designérem. Kromě nábytku se hodí i teplejší podlaha, tedy koberec či dřevěné dlaždice, vertikální zahrádka, příjemné osvětlení, stínící technika a také nějaký zdroj tepla na jarní a podzimní měsíce (ideální jsou infarzářiče).

Výhody zaskleného balkónu či lodžie

Základní výhodou je fakt, že můžete balkón používat jako další pokoj. Neprší na něj, když použijete i vhodnou stínící techniku, tak vám nebude vadit ani silné slunce. Zasklení funguje i jako protihluková bariéra, a když budete byt třeba v budoucnu prodávat, zasklení balkónu trvale zvýší i cenu bytu. Ze zasklení profituje i celý byt, zlepší se totiž celková izolace bytu, navíc je zasklení další překážkou pro případné zloděje.

TIP: Uvažujete o pořízení venkovní stínící techniky? Předokenní rolety nebo žaluzie mají plno výhod a jsou využitelné po celý rok.

Kolik stojí zasklení balkonu nebo lodžie?

Cenu zasklení balkónu a lodžie ovlivňuje více faktorů – velikost balkónu, typ zasklení, současný stav balkónu a zábradlí, způsob kotvení aj. V praxi začíná cena zasklení menšího balkónu na cca 20 000 Kč, velký balkón pak vyjde na cca 35 000 Kč včetně DPH. U lodžií je to podobné. Přesné ceny vám určitě představí konkrétní výrobce a dodavatel zasklení podle vašich požadavků a současného stavu balkónu.

TIP: Podívejte se na orientační ceník zasklení balkonu/lodžie, ať si uděláte konkrétnější představu.

Montáž může probíhat i v zimních měsících, kdy i lépe seženete dodavatele, kteří navíc často nabízí zimní akční ceny.